Kecskeméti maffiaper: 68 év a vádlottaknak

Összesen hatvannyolc év kedvezmények nélküli fegyházbüntetésről és kétrendbeli felmentésről rendelkezik az egy éve Kecskeméten zajló, maffiaperként elhíresült tizenegy vádlottas büntetőügyben hozott ítélet.

Fegyveres rendőrök és a fővárosi terrorelhárító kommandó tagjai biztosították tegnap Kecskeméten a Bács-Kiskun Megyei Bíróság épületét és környékét: a rendkívüli biztonsági intézkedésre az adott okot, hogy ítéletet hirdettek az egy éve zajló maffiaper néven elhíresült büntetőügyben. Az ügyészség bűnszervezet létrehozásával, fegyvercsempészettel és emberölés előkészületével vádolt tizenegy, zömmel fővárosi férfit.

Mint ismeretes, az ügyben két éve indított eljárást a Nemzeti Nyomozó Iroda, mert felfigyeltek két szerb férfire, akik fegyvereket csempésztettek Magyarországra. Az első letartóztatások 2004 augusztusában voltak Kecskeméten - egész fegyverarzenálra bukkantak a rendőrök egy, a déli határtól Pestre tartó autóban. A szálak a fővárosba vezettek. Nemsokára lefogták azokat a gyanúsítottakat, akik később a per fővádlottjai lettek. Radnai Lászlót, Mészáros Pétert, Csüllög Zsigmondot és Ferencsik Attilát a kilencvenes években az Energol-Conti-Car csoport tagjaiként ismerhette meg a közvélemény. A nyomozás során további fegyverek kerültek elő, és négy gyanúsítottal - vallomásukért cserébe - az ügyészség vádalkut kötött. A vallomások és a lehallgatási jegyzőkönyvek szerint a csempészett fegyvereket egy elszámolási vita - úgymond - elrendezéséhez, illetve a Balaton északi partján tervezett üzleti térnyeréshez használták volna. A vádirat szerint az első számú célpont - akit likvidálni akartak a vádlottak megbízásából - T. Tibor volt, akinek több Balatonfüred környéki szórakozóhely felett van befolyása. A vádlottak mindvégig tagadták az ellenük felhozott vádakat.

A Bács-Kiskun Megyei Bíróság dr. Fodor Endre büntetőtanácsa az elsőrendű vádlott R. Lászlót - a váddal megegyezően - bűnösnek találta bűnszervezet tagjaként folytatólagosan elkövetett fegyvercsempészet és emberölés előkészületében, és ezért tizenkét év fegyházbüntetésre ítélte.

Ugyanezen vádpontokban találta bűnösnek a bíróság a másodrendű M. Pétert, aki tíz év fegyházbüntetést kapott. A harmadrendű Cs. Zsigmondot és a negyedrendű F. Attilát a fegyvercsempészet vádja alól felmentették, de az emberölés előkészületében bűnösnek találták mindkettőjüket, ezért előbbit öt, utóbbit pedig hat év fegyházra ítélték. Az ötödrendű M. Richárdot szintén minden vádpontban bűnösnek találták, és nyolc év fegyházbüntetésre ítélték, a hatodrendű szerb N. Endrico tíz év fegyházat, a hetedrendű Z. Imre és a nyolcadrendű Á. Zsolt hét-hét év fegyházbüntetést kapott. A kilencedrendű G. Nándort és a tizedrendű P. Józsefet felmentette a bíróság a vádak alól, a tizenegyedrendű szerb S. Vladimir pedig három év fegyházbüntetést kapott. A bíróság kimondta: az elítéltek kedvezményben nem részesülhetnek, a teljes büntetésüket ki kell tölteniük.

A több mint ötórás ítélethirdetést egy időre meg kellett szakítani, mert a harmadrendű vádlott Cs. Zsigmond rosszul lett, és orvosi ellátásban részesítették. Az ítélet a fellebbezések miatt nem jogerős.

Szigorú rendõri biztosítás mellett hirdettek ítéletet Kecskeméten
Szigorú rendõri biztosítás mellett hirdettek ítéletet Kecskeméten
Top cikkek
1
Érdemes elolvasni
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.