Kecskeméti maffiaper: 68 év fegyház
Radnai László elsőrendű vádlott 12 év fegyházbüntetést kapott, mivel a bíróság szerint nem csupán ő irányította a bűnszervezetet, hanem emberölés előkészületében és fegyvercsempészetben is bűnös, ezért feltételesen sem bocsátható szabadlábra.
A másodrendű vádlott Mészáros Pétert bűnszervezet tagjaként elkövetett emberölés előkészületének bűntettében mint társtettest, és bűnszervezet tagjaként folytatólagosan elkövetett fegyvercsempészés bűntettében mint bűnsegédet 10 év fegyházbüntetésre ítélte a bíróság.
A harmadrendű vádlott Csüllög Zsigmond bűnszervezet tagjaként elkövetett emberölés előkészületének bűntettében társtettesként 5 év fegyházbüntetést kapott.
A negyedrendű vádlottat, Ferencsik Attilát bűnszervezet tagjaként elkövetett emberölés előkészületének bűntettében társtettesként a bíróság 6 év fegyházbüntetésre ítélte.
Az ötödrendű vádlott bűnszervezet tagjaként elkövetett emberölés előkészületének bűntettében mint társtettes, és bűnszervezet tagjaként elkövetett fegyvercsempészés bűntettében mint bűnsegéd kapott visszaesőként 8 év fegyházbüntetést.
A hatodrendű, szerb-montenegrói nemzetiségű vádlottat bűnszervezet tagjaként folytatólagosan elkövetett fegyvercsempészés bűntettében mint társtettest a bíróság 10 év fegyházbüntetésre és a Magyar Köztársaság területéről végleges kiutasításra ítélte.
A hetedrendű vádlott bűnszervezet tagjaként folytatólagosan elkövetett fegyvercsempészet bűntettében mint társtettest a bíróság 7 év fegyházbüntetésre ítélte.
A nyolcadrendű vádlottat bűnszervezet tagjaként folytatólagosan elkövetett fegyvercsempészet bűntettében mint társtettest 7 év fegyházbüntetésre ítélte a bíróság.
A bíróság a kilenced- és a tizedrendű vádlottakat az ellenük emelt vádpontok alól bizonyítottság hiányában felmentette.
A szerb-montenegrói nemzetiségű, tizenegyedrendű vádlottat fegyvercsempészet előkészületének bűntettében mint tettest, beutazási és tartózkodási tilalom elkövetésének vétségében mint tettest, és közokirat hamisítás elkövetésének bűntettében mint felbujtót 3 év fegyházbüntetésre ítélte a bíróság és 5 évre kiutasította a Magyar Köztársaság területéről. Esetében elrendelte egy korábban kiszabott 5 hónapos jogerős, felfüggesztett börtönbüntetésének letöltését.
A bíróság a fegyverszállítmányt és a gyilkosság elkövetéséhez vásárolt motorkerékpárt elkobozta. A több mint 16 millió forint bűnügyi költségből 2,5 millió forintot az állam, a többit az első fokon elítéltek különböző mértékben viselnek.
A 2005. május 2-án kezdődött bizonyítási eljárásban, több mint 60 tárgyalási napot tartott a Bács-Kiskun Megyei Bíróságon Fodor Endre bírói tanácsa. A bíróság ítéletében a Radnai László és társai ellen a Szabó Ferenc megyei főügyészhelyettes által képviselt vádirat legtöbb állítását megalapozottnak találta. Az egyik legfontosabb vádpont, mely szerint a bűncselekményeket a vádlottak bűnszervezet tagjaként követték el, súlyosbította az ítéletet.
Az MTI által megkérdezett, az ügyet jól ismerő, neve elhallgatását kérő szakértő szerint a bűnszervezet bizonyítása és tagjainak első fokon történt elítélése eddig példa nélküli a magyar kriminalisztika történetében, a rendőrség és az ügyészség kiváló együttműködésének az eredménye.
Az ítélet bizonyítottnak látta: a jól szervezett csoport 2004 áprilisában úgy döntött, hogy korábbi nézeteltérések miatt leszámolnak a T. Tibor által vezetett rivális csoporttal, és átveszik annak Balaton menti érdekeltségeit. A végrehajtás érdekében feltérképezték a célszemélyt, bérgyilkosokkal vették fel a kapcsolatot és Szerbiából mintegy másfél millió forintért több alkalommal is nagy mennyiségű lőfegyvert, lőszert szereztek be.
Az ítélet indoklása után, a vádat képviselő Szabó Ferenc megyei főügyészhelyettes, a tizenegyedrendű vádlott kivételével az ítéletek súlyosbításáért, a felmentett vádlottak esetében bűnösségük megállapításáért és ítélet kiszabásáért fellebbezett. A vádlottak és védőik szintén fellebbezést jelentettek be. (MTI)