A biztosítók a hét végére várják az árvízkárok áradását

A biztosítók a hét végére várják a kárbejelentések számának sokasodását, hiszen a károsultak most főként javaik mentésével vannak elfoglalva.

A lakásbiztosítási piacot vezető Aegon kárszakértői az egész ország területén készenlétben vannak. A cég tájékoztatása szerint eddig elsősorban az árterekben keletkeztek elöntéses károk - náluk hat kárbejelentés történt. A biztosító szakemberei előre felmérték a veszélyeztetett területeket, vészhelyzet esetén településekre, utcákra lebontott kész listák állnak rendelkezésükre, amelyek tovább gyorsítják a károk felmérését. Ha szükséges az ország más részeiről csoportosítják át szakértőiket, és gondoskodnak róla, hogy a károsultak kárelőleget vehessenek fel. Ezenkívül a biztosítóval szerződésben álló szolgáltatók is készenlétben vannak - a cég egyes ügyfeleinek assistance-szolgáltatást nyújt ugyanis. Így az ár levonulása után a biztosító által kiküldött szerelők, kőművesek és festők akár azonnal hozzá tudnak látni a helyreállítási munkálatokhoz. Ebben az esetben az ügyfelet semmilyen költség nem terheli, a biztosító és a szolgáltató egymással számolnak el. A kárbejelentések után az Aegon ügyfelei általában négy napon belül hozzájutnak a kártérítés teljes összegéhez.

Az Allianz külön Operatív Árvízi Irányítócsoportot hozott létre, amely azonnal megkezdte a munkát: minden érintett körzetben ideiglenes irodákban, vagy a társaság nevével jelölt kárszakértői gépkocsikban várják szakértőik az ügyfelek jelentkezését. A társaság azoknak, akiknek el kellett hagyniuk otthonukat, gyorssegélyként azonnali előleget folyósít. A

 Generali kommunikációs vezetője Papp-Váry Borbála elmondta, ebben az időszakban a károsultaknak nem a kárbejelentés, hanem értékeik mentése, a kárelhárítás a legfontosabb. Ehhez természetesen szükségük van azonnali segítségre, amit a Generali minden esetben biztosít. Ahol lehetséges a biztosító megkezdi a kárfelméréseket, felkeresi ügyfeleit, és ha szükséges 50-100 ezer forintig terjedő kárelőleget fizet ki. A Generali a Duna menti települések mellett a tiszai területeken, és a Kőrösök mentén számol növekvő kárigénnyel, azt azonban egyelőre nem lehet tudni, hogy ez meghaladja-e a 2002-ben beérkezett 150 bejelentést, és a csaknem 80 millió forintos kárt.

Flachner Tamás a Mabisz Lakásbizottságának vezetője, előre nem szívesen becsülné meg, összesen mennyi lesz a kár. Annyit azonban elmondott, hogy 2002-ben a Duna térségében 650 darab biztosítói kár volt, melyek értéke megközelítette a 350 millió forintot. Hozátette: a rendkívüli helyzetre való tekintettel, ha valaki nem jelenti be kárát a feltételek szerint időben, haladékot kap, és nem zárja ki magát a kárrendezésből.

Top cikkek
1
Érdemes elolvasni
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.