Az EU vizsgálja a magyar sportfogadást

Az Európai Bizottság megvizsgálja a sportfogadásra Dániában, Finnországban, Hollandiában, Magyarországon, Németországban, Olaszországban és Svédországban kivetett korlátozásokat - jelentette be az Európai Unió végrehajtó testülete kedden Strasbourgban tartott ülését követően.

A bizottság hivatalos tájékoztatásra vonatkozó kérelmet küld az említett országokba a nemzeti jogszabályokkal kapcsolatban, mert szeretné, ha a szóban forgó intézkedések összeegyeztethetők lennének a szolgáltatások szabad mozgásának uniós követelményével.

A határozat alapjául a szolgáltatásnyújtóktól származó panaszok, illetve információk szolgálnak. A panaszok a sportfogadási szolgáltatások nyújtásának korlátozására vonatkoznak, köztük az állami koncesszióra illetve engedélyre vonatkozó követelményekkel. Egyes esetekben a szolgáltatások népszerűsítése vagy reklámozása mellett a korlátozások a szóban forgó tagállam állampolgárainak a játékokban való részvételére is kiterjednek.

Charlie McCreevy, a belső piacért és a szolgáltatásokért felelős biztos kijelentette, hogy az alapszerződések értelmében a bizottság köteles biztosítani, hogy a tagállami jogszabályok maradéktalanul összhangban legyenek az uniós joggal.

"A bizottsághoz számos panasz érkezett a sportfogadás területén tevékenykedő piaci szereplőktől,  a testület kötelességének érzi, hogy ezekre válaszoljon" - tette hozzá. A bizottság szerint a szerencsejátékokkal kapcsolatos kérdésekre több tagállam rendkívül érzékenyen reagál. McCreevy mindazonáltal leszögezte, hogy nem a piac liberalizációja a cél.

A határozat nem érinti a monopóliumok meglétét, illetve a nemzeti sorsolásos játékokat sem - emlékeztetett közleményében a testület. Emellett nincs hatással a szerencsejáték-szolgáltatások általános piacának liberalizációjára, sem pedig a tagállamoknak a közérdek védelmére vonatkozó jogosultságára - egészen addig, amíg  a hozott intézkedések mindegyike szükséges, arányos és megkülönböztetés-mentes.

A hivatalos felszólítást tartalmazó levelek az uniós jogsértési eljárás első lépését alkotják. A szóban forgó tagállamoknak két hónapon belül kell választ adniuk. A bizottság reméli, hogy a beérkezett válaszok nyomán idő előtti és kielégítő megoldás születik a kérdésben.

(MTI)

Top cikkek
1
Érdemes elolvasni
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.