Csak a Fidesz kért fel megfigyelőket
Tizennégyen elmentek a főkonzulátusra, ám végül mégsem voksoltak. Washingtonban a listán szereplő 247 választóból 215-en jelentek meg, ez 87 százalék. A pártok közül csak a Fidesz kért fel megfigyelőket a külföldi szavazókörökbe. Washingtonban például az ifjúsági és sportminisztérium egykori államtitkára, Bodor András vigyázott arra, hogy minden tisztán menjen. Panaszról nem érkezett hír.
Európában hatalmas sorok alakultak ki a szavazóhelyiségek előtt. A londoni magyar nagykövetségnél, ahol a külföldi voksolási szándékukat bejelentők a legtöbben vetették fel magukat a névjegyzékbe, még késő délután is hosszú sor kígyózott. Az MTI szerint a követség listáján 1247 választásra jogosult magyar állampolgár neve szerepelt, zömmel a húszas-harmincas éveikben járó választók; legtöbbjük Londonban dolgozik.
Mind Berlinben, mind Münchenben a jegyzékbe vettek körülbelül kétharmada adta le szavazatát 16 óráig. Berlinben 319-en, Münchenben 409-en vétették magukat jegyzékbe, Németország 728 fővel "bronzérmes" Nagy-Britannia és az Egyesült Államok mögött.
Párizsban másfél órán át kellett sorban állniuk az első fordulóban szavazni kívánóknak a magyar külképviseleten. Itt a 411 regisztrált szavazó kétharmada adta le voksát.
Magyarország ázsiai külképviseletein, huszonkét helyszínen négyszáznegyvennégy állampolgár regisztrálta magát. Japánban tartózkodó tudósítónk közölte: a legtöbben, hatvanhatan, Tel-Avivban, a legkevesebben, négyen, Rijádban, Szaúd-Arábiában jelentkeztek szavazni. Japánban negyvenkilencen kérték a külképviseleti névjegyzékbe való felvételüket, közülük negyvenhárman meg is jelentek. A szöuli nagykövetség tájékoztatása szerint Dél-Koreában már háromnegyed háromkor lezárhatták a szavazófülkét, mivel addigra mind a tizennégy szavazásra jogosult megjelent. Kínában Sanghajban heten, Hongkongban tizenegyen, Pekingben - ahol ugyancsak volt Fidesz-megfigyelő - huszonkilencen szavaztak.