Választási adat-kapok
Nem is két részre szakadt az ország, hanem háromra: vannak az sz-ek, az e-k meg a b-k. Legalábbis a Fidesz így kategorizálja a választókat a Hírszerző című internetes hírportál - lapunk számára több forrásból is megerősített - információi szerint. Úgy tudjuk, az adatbázis nyolcmillió nevet tartalmaz. A kódok feloldása: szimpatizáns, ellenség, bizonytalan.
Hírlik, hogy az ellenzéki párt által 400-500 ezresre becsült aktivistacsapat e kérdéses legitimitású lista alapján járná végig a háztartásokat. E lista, ha szabályosan nem is, de előállítható. A voksolás előtt 20 nappal bárki megvásárolhatja a BM választói névjegyzékét, amelyet a választások napján meg kell semmisítenie. Információink szerint a 2004-es népszavazás előtt a Magyarok Világszövetsége megkapta a teljes listát. Nem kizárt, hogy az adatbázis még megvan. Ha ez a Fideszhez került, rajtkőnek nem rossz. Az aláírt petíciók adatai és esetleg az ajánlószelvények felhasználásával kiválaszthatók róla a saját emberek.
Ha azt is tudjuk, hogy az előző választások alkalmával ki járult az urnákhoz, még hasznosabb lesz a névsor. Ez pedig a választási irodák jegyzőkönyveiből kisilabizálható. Ezeket ugyan meg kell semmisíteni, de ha valaki elég gyors, kimazsolázhatja a lényeget. Így megtudhatják, hogy ki nem szavazott, kik tehát a bizonytalanok vagy közömbösek. A többiek az ellenfelek térfelén sorakoznak. Szijjártó Péter, a Fidesz-szóvivő szerint pártja kizárólag legális úton jutott hozzá az adatbázisokhoz, és a törvényi előírásoknak megfelelően kezelte azokat. Nem úgy az MSZP. Ezért a Fidesz Új Demokrácia Központja jogosulatlan adatkezelés miatt feljelenti az MSZP szolnoki szervezetét.
A másik ellenzéki párt szerint azonban a Fidesz nemcsak a választókról vezet listát, hanem az MDF-es képviselőjelöltekről is. Azért, hogy visszalépésre kényszerítse őket. Ezt állítja Herényi Károly, aki szerint a Fidesz 13 megyében 27 MDF-es jelöltet próbált "leszalámizni". Az MDF frakcióvezetője állítja, hogy fenyegetésekkel, ígéretekkel próbálták a párt jelöltjeit visszaléptetni.
Konkrét eseteket nem közölt Herényi: mint mondta, a 27 érintett beszámolóját ügyvédnél helyezték letétbe. Ha ok lesz rá, az iratok előkerülnek a széfből. (Emlékeztetőül: nemrégiben Romsics Imre kalocsai fórumos jelölt hangfelvételt mutatott be arról, hogy Bagó Zoltán fideszes jelölt megfenyegette, ha nem lép vissza.) A frakcióvezető most egy példát hozott fel: szerinte Nagy Tamás, soproni jelöltjük politikai szerepvállalása miatt nem nyert el egy intézményvezetői pozíciót, holott az ő pályázata volt a legjobb.
Az MDF akkor tárgyal ezekről az ügyekről a Fidesszel, ha az megnevezi a politikai felelősöket. Herényi szerint a fideszes politikusok többször is arra hivatkoztak: központi utasításra cselekszenek.
A Fidesz nevében Selmeczi Gabriella csak annyit közölt, a párt a "gyerekes vádakra" adott válaszát ügyvédi letétbe helyezi.