Minőség az élen
A csökkenő nézőszám egyik oka, hogy nincs a mozikban amerikai bombasiker. Vannak viszont hullámzó színvonalú hazai gyártású filmek (Kútfejek és Tibor vagyok...). Tartja a pozícióját Szabó István Rokonok című Móricz-adaptációja - ezt főleg a példás forgalmazói támogatásnak köszönheti.
Meglepően jól, listás helyezéssel indult az arthálózatban bemutatott, a filmszemlén is díjazott Fehér tenyér. Tizenhárom hét után távozott viszont a legnépszerűbb filmek köréből a Csak szex és más semmi - a siker szinte példátlan.
A moziba járók szokásait figyelembe véve nagy meglepetés a Sziriana első helyezése, ez a politikai thriller távol áll ugyanis a kommersztől. Az egyik kisebb - nem is mellékesen: Oscart nyert - szerepet eljátszó és a produceri feladatokat is ellátó George Clooney az olajcégek és kormányok szintjén zajló összesküvésekre összpontosított. A fiatal Stephen Gaghan rendezte mű néha nehezen követhető ugyan, ám szövevényeinek bogozása gondolkodásra serkenti az embert. Sokkal tovább merészkedik a politika sorsdöntő pillanatainak elemzésében, mint mondjuk Steven Spielberg jutott a Münchenben. A Sziriana sikere felveti, hogy a másik politikus Clooney-művet, a Good Night and Good Luckot (amelyet rendezőként is jegyez) nem lett volna-e érdemesebb szélesebb körben elindítani, mint egy pár artmoziban.
A hét második legerősebb premierje, A barlang újabb csemege a horror rajongóinak, akik vannak annyian Magyarországon, hogy érdemes legyen futószalagon bemutatni még a B kategóriás darabokat is. A listára nem került két film is figyelemre méltó. A John Madden rendezte Bizonyítás a tavalyi velencei fesztiválon bukott meg, hogy aztán a nemzetközi filmkritika is szép lassan ledarálja. Ha egy olyan produkciót, amelynek szerepeit az Oscar-díjas Anthony Hopkins, Gwyneth Paltrow és az ifjú titán Jake Gyllenhaal alakítja a premier hetében csak 4618-an néznek meg, az magáért beszél. A sereghajtó Tétova tangó (937 néző) viszont olyan élmény, amiért érdemes moziba menni. Tessék javítani a statisztikát.