Tápiógyörgye Zöld útja
Varró István, Tápiógyörgye polgármestere sűrűn kézbe veszi a belügyminiszter levelét. Azt a sok szépet és jót, amit a faluról a Zöld út címet viselő pályázatának értékelése után ebben a levélben leírtak, rendkívül jó érzés elolvasni - mondja Varró István, hozzátéve: igaz, a pályázati kiírásban szereplő feltételek első olvasásakor a hanyatt-homlok való menekülés jutott inkább eszükbe, s ezzel szerinte mások is így lehettek. Mégis, nemcsak hogy sikerült megfelelniük, de kiérdemelték a legrangosabb díjat, ráadásul olyan ismert települések előtt, mint Orfű, Csopak, Szederkény vagy Szigliget. A Tápiógyörgyén gyakran megforduló látogatók azonban nem csodálkoznak, a falu ugyanis látványosan fejlődik, rendezvényei is évről évre együttműködőbb közösségre engednek következtetni.
Az elmúlt három évben különösen szembetűnők a változások: ez idő alatt kerékpárutat, sokak által látogatott természetvédelmi bemutatóhelyet, két túraútvonalat építettek ki. Felújították a templomot, két főteret alakítottak ki, amelyekről sem a virág, sem a díszkivilágítás nem hiányzik. A lebontott óvoda helyén új épül, az iskola tetőterét is beépítik, konferenciateremmel, nyelvi laboratóriumokkal, új tantermekkel bővítve az intézményt, amelyben lift működik, s akadálymentesen megközelíthető. A faluházat ugyancsak korszerűsítik, avatása márciusban esedékes.
Rövidesen sor kerül a strandfürdő korszerűsítésére is, s mint Varró Istvántól megtudtuk, több olyan terven is dolgoznak, amelyekkel a jövő évi uniós pályázaton kívánnak indulni, hogy a korábban jószerével ismeretlen Tápiógyörgye sikertörténete kiteljesedjen.