Torinó: Mayer öngyilkos akart lenni
Snowboard: a Schoch-testvérek sikere
A svájci Schoch-testvérek jutottak a hódeszkások párhuzamos óriás-műlesikló számának döntőjébe, s közülük a címvédő Philipp győzött az idősebb Simonnal szemben a torinói téli olimpián. A 26 éves nyertes sikerével az első hódeszkás, aki meg tudta védeni ötkarikás bajnoki címét. A harmadik helyen az osztrák Siegfried Grabner végzett.
Műlesiklás: Pärson győzelme, Tuss Réka a 49.
Az első futam után élen álló svéd Anja Pärson nyerte meg az alpesi síelők női műlesikló számát, Tuss Réka a 49. helyen végzett. A lesiklásban és a kombinációban is bronzérmet szerzett klasszis a második csúszás során 16 századdal elmaradt az első futam után mögötte álló osztrák Nicole Hosptól, ám így is meg tudott tartani 29 századot korábbi előnyéből, s ezzel biztosan nyerte a számot. A bronzérmet a szintén osztrák Marlies Schild szerezte meg, míg a már ezen a játékokon egy arany- és egy ezüstérmet gyűjtött horvát Janica Kostelic negyedikként zárt.
Gyorskorcsolya: Klassen diadala 1500-on
A világbajnok és világcsúcstartó kanadai Cindy Klassen nyerte meg a gyorskorcsolyázók női 1500 méteres számát. A korábban 3000-en bronz, 1000-en és a csapatversenyben pedig ezüstérmes klasszis honfitársát, Kristina Grovest és a holland Ireen Wüstöt előzte meg.
Rövidpályás gyorskorcsolya: koreai arany női váltóban
Az esélyeknek megfelelően a Koreai Köztársaság csapata nyerte a rövidpályás gyorskorcsolyázók női 3000 m-es váltóját. Az ázsiai ország válogatottja sorozatban a negyedik téli játékokon nem talált legyőzőre ebben a számban. Az ezüstérmet a kanadaiak, míg a bronzérmet - Kína kizárását követően - a házigazda olaszok szerezték meg.
Jégkorong: négy között a svédek
A mindössze 20 esztendős Alekszander Ovecskin góljával - Kovaljov utolsó percekben szerzett találata már csak "hab volt a tortán" - az orosz válogatott elbúcsúztatta a címvédő kanadai együttest a jégkorongtorna negyeddöntőjében. A svájci válogatott nem tudta folytatni a csoportküzdelmek során mutatott remek teljesítményét, így a svéd együttes jutott elsőként a legjobb négy közé. A finn válogatott is továbbjutott, miután legyőzte az amerikai csapatot. Svédország-Svájc 6-2 (2-1, 3-0, 1-1); Finnország-Egyesült Államok 4-3 (2-1, 2-1, 0-1); Oroszország-Kanada 2-0 (0-0, 0-0, 2-0);
Sífutás, egyéni sprint: svéd és kanadai aranyérem
A férfiaknál Björn Lind révén svéd, míg a nőknél Chandra Crawfordnak köszönhetően kanadai siker született a sífutók egyéni sprintszámában. Előbbi győzelme semmiképpen sem meglepő, mert elsősorban a svéd klasszisokat tartották esélyesnek. Ennek megfelelően harmadikként Lind honfitársa, Thobias Fredriksson is dobogóra állhat, második pedig a francia Roddy Darragon lett.
Tagscherer Zoltán a 44. helyen végzett.
A nőknél nagy meglepetés a 22 éves Crawford diadala, mivel korábban egyetlen jelentősebb viadalon sem sikerült nyernie. Mögötte a legutóbbi világbajnokságon ebben a számban második német Claudia Künzel és az orosz Alena Zidko végzett.
Mayer öngyilkos akart lenni
Walter Mayer, az osztrák sílövők egykori szakmai igazgatója elismerte, hogy összetört egy rendőrautót, amikor át akart törni a hatósági kordonon, az ellene felhozott egyéb vádakban azonban ártatlanak tartja magát, és az öngyilkosság is megfordult a fejében. "Egy világ omlott össze bennem, amikor a rádióban hallottam, hogy a rendőrség úgy keres, mint egy bűnözőt" - mondta a 48 éves szakember, aki ellen közúti veszélyeztetés, hivatalos személy elleni erőszak és szándékos rongálás miatt indult eljárás. "Amikor megláttam a keresztbe fordított rendőrautókat, arra gondoltam, nincs értelme tovább élnem, és nekihajtottam az egyik járműnek. Ez pánikreakció volt, amit az előző feszült órák eseményei váltottak ki belőlem. Az egyéb hírek, melyek velem kapcsolatban megjelentek, hazugságok. Nem voltak nálam tiltott szerek, senkinek sem akartam ártani, turistaként utaztam el az olimpiára. Azért akartam gyorsan elhagyni Torinót, mert úgy gondoltam, Ausztriában jobban meg tudom védeni magam az igazságtalan támadásokkal szemben."
Mayer nem tagadja, hogy találkozott az osztrák sílövő-válogatott tagjaival. "A versenyzőkkel baráti a viszonyom, többségüket 10-15 éve ismerem. Miért ne találkozhattam volna velük? Jókat beszélgettünk, de semmi törvénytelenséget nem követtem el. Ezek az állítások az ellenem indított lejárató kampány részei. A Nemzetközi Sí Szövetségnél néhányan nem tudják feldolgozni, hogy Salt Lake City után nem kaptam örökös eltiltást."
Mayert jelenleg egy osztrák klinika pszichiátriáján kezelik.
(forrás: MTI)