A szólásszabadságot féltik a brit képviselők

Előszeretettel használták a "megalázó" szót szerdai parlamenti beszámolóikban a brit lapok azt követően, hogy a kedd esti alsóházi szavazáson alulmaradt a kormány, kilenc éve alatt most másodszor.

A "drámai" vereség oka: a munkáspárti frakcióból több tucat képviselő skóciai pótválasztási gyűléseken korteskedett, valamint Tony Blair sem volt jelen a szavazásnál. Pedig Blair elsősorban a muzulmán közösség kedvéért erőltette az új, fajgyűlölet és vallási izgatás elleni törvényt, hiszen más felekezetek védelmét már eddig is szabályozta a jog. A kormány azzal érvelt, hogy csak a legritkább, legszélsőségesebb esetekben élne a törvény rendelkezéseivel.

A tervezetet vitatók szerint a jó szándékkal készült törvény egyes megfogalmazásai aláássák a szólás szabadságát. Két munkáspárti képviselő például azt firtatta, "vajon büntethető-e az állítás, hogy Mohamed próféta házassága egy hatéves kislánnyal erkölcstelen volt?" A felsőház módosító indítványainak elfogadása azt jelenti, hogy az ügyészségnek be kell bizonyítania, hogy valaki szándékosan gerjesztett fajgyűlöletet. A konzervatív Daily Mail megszólaltat egy 27 éves pakisztáni származású értelmiségit, aki provokatív cikkében a fiatal muzulmánok nevében kikéri magának a kormány "lekezelő" viselkedését. Szemükben a "törvénnyel szabályozott védelem azt jelenti, hogy ők egy leigázott, sebezhető népcsoport".

Top cikkek
1
Érdemes elolvasni
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.