A Tárkinál a két nagy tömb vezetőjének megítélése között nincs különbség
A két nagy párt fej-fej melletti támogatottságát mutatja a Századvég Politikai Elemzések Központja és a Tárki választáskutatási programjának 2006. évi első adatfelvétele. A teljes sokaság, valamint a pártot választók körében teljesen kiegyenlített a helyzet, míg a biztos szavazó pártot választók körében a Fidesz szavazók nagyobb mérvű elkötelezettsége miatt két százalékpontos, azaz hibahatáron belüli Fidesz előnyt regisztrált a felvétel.
Az MSZP-n és a Fideszen kívül januárban, hasonlóan az elmúlt hónapokhoz egyetlen párt sem tudta átlépni az 5 százalékos belépési küszöböt. Az SZDSZ (3 százalékos támogatottság a biztos pártválasztók között) áll ehhez a legközelebb.
2006. január első felében az összes megkérdezett körében a Fidesz és az MSZP támogatottsága egyaránt 28-28 százalék. Decemberhez képest az MSZP támogatottsága 3, míg a legnagyobb ellenzéki párté 1 ponttal csökkent. A biztos szavazó pártválasztók körében viszont a Fidesz átvette a vezetést azzal, hogy 3 százalékponttal növelte támogatottságát, miközben az MSZP támogatottsága 1 százalékponttal nőtt. Az MDF-nek, a Harmadik Útnak és a Centrum Pártnak egyaránt 50 százaléknál kisebb az esélye az 5 százalékos parlamenti küszöb átlépésére.
A választóknak egyaránt 33 százaléka tartja alkalmasabbnak Gyurcsány Ferencet, illetve Orbán Viktort a miniszterelnöki pozíció betöltésére. Változás, hogy a Fidesz-szavazóknak immár 91 százaléka csakis Orbán Viktort tekinti alkalmas miniszterelnöknek - ez 5 százalékpontos növekedés, miközben az ismeretlen preferenciájúak körében 6 százalékponttal növekedett Gyurcsány mutatója.
A különböző intézetek januárban eddig nyilvánosságra hozott közvélemény-kutatási adatai a korábbi hónapokhoz képest feltűnő azonosságot mutatnak. Mind a globális, vagyis az összes megkérdezett körében értendő, mind a biztos szavazó pártválasztók körében regisztrált támogatottság statisztikai hibahatáron belüli különbséget mutat, és a négy parlamenti párt támogatottsági szintje is gyakorlatilag azonos a különböző felvételek szerint.