Ad hoc teljes lendületben
Értesülésünk szerint hétfőn beköltözött Bozóky Imre korábbi szövetségi elnök irodájába, de - amint azt hétfői számunkban közzétettük - már szombaton levelet küldött Berzi Sándor MLSZ-főtitkárnak, felhívva a figyelmét: az a szerződés, amelyet a Bozóky, Berzi kettős a Kentaro AG-val kötött, nem hatalmazza fel a svájci cég képviselőit, hogy az Eb-selejtezők holnapi csoportbeosztásakor a magyar labdarúgó-válogatott mérkőzéseinek tévéközvetítései kapcsán bármiben is eljárjon.
Három nappal korábbi cikkünkben jeleztük: e fellépés hátterében valószínűleg az áll, hogy Kisteleki a Sport Five-ot favorizálja. Most arról értesültünk: a német-francia cég illetékesei már a Berzinek írt levél elküldése előtt, az ad hoc bizottságot megválasztó MLSZ-közgyűlés napján, péntek este Budapestre érkeztek, és tárgyaltak a magyar futball feltűnően agilis, ám részben átmeneti "vezérével". (Mint köztudomású, a közgyűlésen Gyárfás Tamás, a horvát-magyar Eb-pályázati bizottság hazai vezetője megszavaztatta a küldötteket: akarják-e MLSZ-elnöknek Csányi Sándort, az OTP Rt. elnök-vezérigazgatóját. A jelenlévők közfelkiáltással biztosították Gyárfást e szándékukról, ezért nevezzük Kisteleki ligaelnököt részben átmeneti elöljárónak. Igaz, ha Csányi nem vállalja a felkérést...)
Tudomásunk szerint Kisteleki István a Kentaro AG-hoz is küldött két, a jelenleg betegszabadságon lévő Berzinek feladottéval megegyező tartalmú levelet; az elsőt hétfőn, a másodikat kedden. Válaszában a Kentaro leszögezte: a jelenlegi szerződést érvényesnek tekinti, és ha az ad hoc bizottság elnöke a tévéközvetítések ügyében bármilyen, e kontraktussal ellentétes lépést tesz, az súlyos károkat okoz mind az MLSZ-nek, mind a tanácsadói megállapodás nyomán 1 millió 200 ezer eurót a szövetség számlájára már átutaló cégnek.
Az ügy pikantériája, hogy Philipp Grothe, a Kentaro társtulajdonosa korábban hosszú ideig a Sport Five-nál dolgozott.
Hogy aztán mi történik - és történik-e egyáltalán valami - holnap a csoportbeosztáson a válogatott meccsek közvetítése dolgában, azt nem tudni. Az viszont valószínű, hogy a két konkurens cég egyszerre nem járhat jól. (Bár, ahogyan mondani szokás, van az a pénz...) Megkérdezett jogi szakértőink ellentétes állásponton vannak, hogy az ad hoc bizottság elnöke és két tagja az interregnum idején gyakorolhatja-e az MLSZ-elnök, illetve -elnökség jogait.
Az ad hoc elnök lendülete egyébként már korábban is szembeszökhetett, a jegyzőkönyv tanúsága szerint ugyanis Kisteleki a következőket mondta január 16-án, a megyei labdarúgó-szövetségi elnökök lajosmizsei értekezletén: "A megyei szövetségek részére
Ha hozzátesszük, hogy az Eb-pályázatra a liga nevében 70 milliót ígért, akkor azt kell mondanunk: látszólag mégsem szegény a labdarúgó-eklézsia...