Utahba érkezett a Csillagpor konténere
A Stardustot 1999-ben lőtték fel, ez volt az első kísérlet arra, hogy a Hold pályáján túlról fogjanak be kozmikus porszemeket. Az ejtőernyős leszállóegység egy katonai támaszponthoz csatlakozó hatalmas lőtéren landolt, és helikopteren azonnal az előkészített "tiszta szobába" vitték.
A Stardust rakományát a héten szállítják tovább a NASA Houstonban lévő laboratóriumába, ahol az eddiginél is izgalmasabb fejezet kezdődik: a részecskék felkutatása. A befogott porszemeket ugyanis egy aerogél nevű, 99,8 százalékban levegőt tartalmazó szilikon- massza rejti, s a program egyik szakértője szerint felkutatásuk nehezebb lesz, mint egy futballpályányi területen megkeresni néhány hangyát. A feladat évekre munkát ad majd a részt vevő tudósoknak, valamint mintegy 30 ezer önkéntesnek. Utóbbiak házi számítógépükről kapcsolódhatnak be a munkába, és megfelelő felkészítés után egy távirányítású elektronmikroszkóp segítségével önállóan kereshetik a részecskéket az interneten. A programnak ezt a részét a Berkeleyben lévő Kaliforniai Egyetem koordinálja. A porszemek a tudósok reményei szerint a Naprendszer keletkezéséről tartalmaznak lényeges vegyi és fizikai információkat.
Január 17-én indul útjára a Cape Canaveral-i űrrepülőtérről a "New Horizons" amerikai űrszonda, hogy hatmilliárd kilométeres út megtétele után, több mint kilenc év múlva leszálljon a Plútó bolygón. A Plútó Naprendszerünk legkisebb bolygója, átmérője mindössze 2300 kilométer.