Négy vádlott DNS-e a fegyvereken

A szakértői eredmények értékelésével folytatódott tegnap Kecskeméten a maffiaperként elhíresült büntetőügy. Négy vádlott DNS-nyomait valószínűsítették a lefoglalt fegyvereken.

A bizonyítási szakasz utolsó fejezetéhez érkezett a tavaly májusban Kecskeméten kezdődött büntetőper, amelyben tizenegy vádlottat bűnszervezet létrehozásával, fegyvercsempészettel és emberölés előkészületével vádol a Bács-Kiskun Megyei Főügyészség. Az ügyészség szerint a bűnszervezet szerb bűnözők segítségével nagy mennyiségű fegyvert csempésztetett be az országba azzal a céllal, hogy átvegyék a Balatonfüreden és környékén lévő szórakozóhelyek feletti ellenőrzést, és megölessenek egy helyi vállalkozót. A rendőrség lehallgatta a csoport tagjainak telefonbeszélgetéseit, lefoglalta a fegyverszállítmányokat, s két szerb és egy magyar gyanúsítottal vádalkut kötött vallomásukért cserébe.

A perben a múlt év végére tervezett ítéletet hozni a bíróság, de két szakértői vélemény nem érkezett meg a szükséges időre. Az egyik nyitott kérdés az volt, hogy azon a lehallgatott telefonbeszélgetésen, amelyen a szerb védett tanú Magyarországról hívja honfitársát, és szerb nyelven fegyvereket rendel tőle, ki az, aki a háttérben magyarul azt mondja: "Kézi is kellene négy vagy öt, de új". A vizsgálat érdekében mindegyik vádlottól hangmintákat vettek, azokat név nélkül kapta meg a szakértő, aki szerint azonban a szöveg rövidsége és rossz minősége miatt teljes biztonsággal nem állapítható meg a hang tulajdonosa. A szakértő szerint az ominózus mondat leginkább az elsőrendű vádlott, R. László hangmintájához hasonlít. A szakértő jelentésében megjegyezte, hogy R. László nem volt hajlandó tisztességesen hangmintát adni, mert a felvétel közben lábával és kezével dobolt, hangját elváltoztatta. Az elsőrendű vádlott a szakértői vélemény hallatán kijelentette, hogy a lehallgatott hang nem az övé, és azért volt nyugtalan a hangminta adásakor, mert előtte a tárgyaláson hallottak felzaklatták.

A másik hiányzó szakértői vélemény a lefoglalt fegyverarzenálon elvégzett hemogenetikai eljárás eredménye volt. A szakértő ősszel jelezte, hogy a fegyvereken értékelhető DNS-nyomok vannak, ezért már csak a vádlottak vérmintájára volt szükség, hogy kiderülhessen, érintkezett-e valaki közülük a fegyverekkel. A nyomok alapján a szakértő a harmadrendű vádlott Cs. Zsigmond, az ötödrendű M. Richárd, a hatodrendű N. Endrigo és a nyolcadrendű Á. Zsolt DNS-részletét valószínűsítette a fegyvereken. (R. A.)

Bilincsben  MTI -
Bilincsben MTI -
Top cikkek
1
Érdemes elolvasni
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.