Elutasították a Vér és Becsület utódszervezetének bejegyzését
A civil szervezetet a Fővárosi Ítélőtábla által jogerősen feloszlatott Vér és Becsület Kulturális Egyesület vezetője kívánta bejegyeztetni. Domokos Endre János a tábla októberi 5-i feloszlató határozatának kihirdetését követően többek között azt nyilatkozta újságíróknak, hogy "gondolkodunk egy másik szervezet alapításán". A sajtótitkárság szerdai tájékoztatása szerint az FB december 5-i, bejegyzést megtagadó végzését többek között azzal indokolta, hogy a kérelmező által megfogalmazott célkitűzések alkotmányellenesek.
A Bíróság kifejtette: ha egy ilyen irányú szervezkedés előzőleg jogi személyként már létezett, és jogszerű működését a bíróságok betiltották, pusztán újabb elnevezés alapján, vagy néhány új személy megjelenése következtében történő "feléledése" semmiképpen nem engedélyezhető. A Bíróság döntése ellen fellebbezést nyújtottak be, így az nem jogerős. A Fővárosi Ítélőtáblán folyatódik a Pax Hungarica Egyesület bejegyzésének ügye.
A Vér és Becsület feloszlatását 2003 februárjában kérte a bíróságtól a Fővárosi Főügyészség többek között arra hivatkozva, hogy a civilszervezet tagjai az egyesületi törvénybe, az alkotmányba és több nemzetközi jogi dokumentumba ütköző módon újfasiszta nézetekkel azonosultak, és azokat képviselték. A jogerős ítélőtáblai határozat szóbeli indoklásakor elhangzott, hogy az egyesület képviselői számos rendezvényen hungaristának, nemzetiszocialista irányultságúnak nevezték magukat és szervezetüket.
A Vér és Becsület az elmúlt években számos nyilvános rendezvényt tartott a főváros közterületein. Egyenruhába öltözött, Árpád-sávos zászlókat felvonultató szimpatizánsai demonstráltak például a Várban a magyar és német katonák második világháborús, 1945. február 11-i kitörési kísérletére emlékezve. (MTI)