Másik otthonba került a megvert fiú
A fiú nem a kecskeméti nevelőotthonba került vissza, hanem egy másik intézményben helyezték el: értesülésünk szerint a - szintén Bács-Kiskun megyében lévő - Hajós község gyermekotthonába került.
Mint hírt adtunk róla, a kecskeméti Juhar utcai speciális iskolát és fejlesztőközpontot fenntartó Bács-Kiskun megyei önkormányzat a legutóbbi közgyűlésén fegyelmi vizsgálatot indított Tonács Éva, a kecskeméti intézmény vezetője ellen. A rendőrség súlyos testi sértés kísérletének gyanúja miatt nyomoz, de egyelőre nem nevezett meg gyanúsítottat. A teljes képhez hozzátartozik: a rendőrségen a magatartászavarokkal küszködő, állami gondozott tinédzser ellen is van folyamatban két eljárás közfeladatot ellátó személy elleni erőszak miatt.
Mióta lapunkban írtunk a "makarenkói" bokszmeccsről, több levél és telefonhívás is érkezett szerkesztőségünkbe az iskolában tanító pedagógusoktól. Többen megerősítették az esetről általunk megírtakat, sőt megfogalmazták: tudomásuk szerint nem a mostani volt az első eset, hogy értelmi sérült gyereket bántalmaztak az iskolában. Az intézmény munkatársai az általuk elmondottakhoz nem adták nevüket, mondván: félnek a retorziótól. Tonács Éva tegnap lapunk megkeresésére tagadta, hogy az iskolában korábban is fordult volna elő gyerekbántalmazás. Az igazgató úgy fogalmazott: maga a felvetés is megdöbbenti.
Ferenczi Lászlótól, a Bács-Kiskun Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivőjétől megtudtuk: a rendőrségre is érkeztek újabb bejelentések, amelyek konkrét eseteket nem írnak le, viszont felhívják a figyelmet arra, hogy az iskolában nem minden esetben bántak úgy a gyerekekkel, ahogyan az elvárható volna. Ferenczi László elmondta: az ominózus bokszmeccs körülményeinek kivizsgálása során a nyomozók igyekeznek azt is feltárni, fordult-e elő korábban is gyerekverés az intézményben.