Égő faló a Hidász utcában
A lelkes lovasok, az itt lovagló gyerekek és szüleik, valamint a lángoló ló előtt az ismert kritikus kijelentette: az "uralkodó politikai osztálynak" azt üzeni, hogy az ő dolguk távolabbra látni az egyszerűbb embereknél, a jövőbe, és a múltba is, hogy ne hagyják feláldozni kicsinyes, napi anyagi érdekekért a magyar lovassport utolsó budapesti fellegvárát.
Sajnálattal jegyezte meg: az itt lovaglók - köztük intézeti és fogyatékos gyerekek - levélben fordultak a lovarda megmaradása érdekében Sólyom László államfőhöz és Gyurcsány Ferenc kormányfőhöz, de választ nem kaptak.
A lovarda előtt megjelent Ráday Mihály, az ismert városvédő, aki arról beszélt, hogy miközben a magyar lovas nemzetnek tekinti magát, ő azt látja amerre csak jár, hogy a fedett lovardákat mindenütt elidegenítik eredeti céljuktól, és még a védett épületek sem menekülnek meg. Egyetlen jó példaként Kisbért említette, ahol a fedett lovardát felújították, és meghagyták eredeti funkciójában. Másutt, már szinte mindenütt bevásárlóközpontok állnak ott, ahol nem is olyan régen még lovagolni lehetett.
A lovarda közönsége egyébként egyesületként vállalná az üzemeltetést úgy, hogy eltartsa magát az intézmény, és ne kerüljön a minisztériumnak pénzbe.
A HM nem hivatalos közlés szerint hajlandó megfontolni a lehetőségeket, a legutóbbi hivatalos közlés értelmében azonban jövő szerdán elviszik a lovakat, ami általános nézet szerint a lovarda végét jelenti.
A jelenlévők az ügyben újabb tiltakozó akciókat helyeztek kilátásba.
(MTI)