Sikertelenül licitált a Nemzeti Múzeum Batthyány Lajos zsebórájára
Az arany tokban lévő, duplafedeles, működőképes svájci óra, bár számlapja sérült és az óra üvege is lejár, igen szép darab. De igazi értékét az a történelmi tény adja, hogy minden bizonnyal az első felelős független magyar kormány miniszterelnökének tulajdona volt. Tisztelői halála után belső fedelére - betűhibával - rávésték: "1849 évi octob 6 ig Gróf Battyány Lajos tulajdona".
A történelmi ereklyét egy gyűjtő vette meg, aki többekkel, és a múzeummal is versenybe szállt. A 70 ezer forintos kikiáltási árról hosszas licittel 750 ezer forintra verték fel az árat. A Nemzeti Múzeum élhetett volna elővételi jogával, de szűkös büdzséje miatt nem tehette.
A többi 330 tétel - amelyek között pazar és szerényebb karácsonyi ajándéknak való arany-ezüst, briliánsokkal, és drágakövekkel díszített ékszerek órák, és érmek szerepeltek - nagyrészt vevőre talált.
A milliós kikiáltási áron kínált gyűrűk, melltűk, kitűzők visszamaradtak. Az alacsonyabb sávban azonban három-négyszeres emelkedést is regisztrálhattak. 120 ezer forintról 340 ezerre licitáltak egy szecessziós függőórát, 45 ezerről 140 ezerre egy női briliáns gyűrűt, 45-ről 100 ezerre egy gránátgyöngyös nyakéket, s igen kapósak voltak a drágaköves fülbevalók, dekoratív ékszerek. (MTI)