A Vér és Becsület rendezvényén szónokolt dunakeszi alpolgármestere
Az MSZP és az SZDSZ hétfői közleménybe szerint a város fideszes polgármestere jelölte még 2002-ben az alpolgármesteri tisztségbe Szabó Tamást, aki vezérszónok volt a Vér és Becsület Kulturális Egyesület egyik rendezvényén, márpedig a bíróság e náci szervezetet a közelmúltban feloszlatta.
Az MSZP és az SZDSZ városi képviselőcsoportja elfogadhatatlannak, elítélendőnek tartja, hogy dunakeszi közéletének részeseként, a város egyik vezetőjeként a település lakóinak életére, annak minden rétegére hatást gyakorló döntések meghozatalában Szabó Tamás részt vegyen - szögezi le közleményében Asztalos Armand (MSZP) frakcióvezető, Molnárné Zólyomi Julianna frakcióvezető-helyettes, valamint Kiss Róbert (SZDSZ) frakcióvezető.
A két párt városi képviselőcsoportja felszólítja Szabó Tamást, hogy távozzék a város közéletéből, az őt pozícióba szavazókat, közöttük Erdész Zoltánt, a helyi Fidesz és Kovács Lászlót, a lokálpatrióták vezetőjét, pedig, hogy felülbírálva korábbi döntésüket, határolódjanak el Szabó Tamástól és az általa képviselt eszmevilágtól.
Az MSZP-SZDSZ városi képviselőcsoport - a közlés szerint - szerdán Radnóti Miklós halálának évfordulóján az önkormányzat épülete közelében antifasiszta demonstrációt tart.
Kecskeméthy Géza polgármester az MTI kérdésére hétfőn elmondta: tudomása szerint az alpolgármester nem volt tagja a Vér és Becsület Kulturális Egyesületnek. Megítélése szerint az MSZP-SZDSZ "üres vádaskodása" már a jövő évi önkormányzati választási kampány részét képezi.
Szabó Tamás alpolgármester az MTI-nek úgy nyilatkozott, hogy sohasem volt tagja a Vér és Becsület Kulturális Egyesületnek. Igaz ugyan - ismerte el -, hogy felszólalt egy olyan, október 23-i rendezvényen, amelyen több szervezet között az akkor még legálisan működő egyesület is részt vett. Szabó Tamás aláhúzta: az MSZP-SZDSZ-es tiltakozás a szólásszabadság elleni támadás, hiszen a kifogásolt esetben egy "engedélyezett gyűlésen" beszélt.
(MTI)