Jegypénztárak az egyetemeken

Elsősorban a felsőoktatásban tanulóknak és az oktatóknak könnyebbség, hogy ezentúl egyre több egyetemen lehet vonatjegyet vásárolni. A szolgáltatást ugyanakkor nemcsak hallgatók és főiskolai vagy egyetemi dolgozók vehetik igénybe, hanem mindenki, akinek kényelmesebb valamelyik felsőoktatási intézménybe betérni, mint a vasútállomáson sorba állni.

Szegeden az Ady téri Tanulmányi és Információs Központ recepcióján szorítottak helyet a kihelyezett jegyirodának. Ide könyvtári tagságtól függetlenül hétköznap napközben bárki betérhet vonatjegyért vagy InterCity-pótjegyért - ezzel pedig jelentősen rövidülhetnek a sorok a vasútállomáson is. Az első napok tapasztalata szerint a jegypénztár nem szorul különösebb reklámra: a szegedi központi könyvtárban már több százan váltottak jegyet, holott a pénztár még csak néhány napja működik.

A szegedi pénztárat nem a vasút, hanem az Universitas-Szeged Diák-Szolgáltató Központ működteti. Bolgár Zsolt ügyvezető elmondta: a közhasznú társaság a MÁV-val szerződést kötött a jegyértékesítésre. A megállapodás értelmében a jegypénztár alkalmazottját nem a vasút, hanem az egyetemi szervezet fizeti, a költségeket a forgalom után átutalt jutalékból fedezik.

Debrecenben az Egyetem téren, az egyetem főépülete mögötti hallgatói szolgáltatói irodában rendezték be a jegypénztárt. Kukkné Macsiták Edina pénztáros arról számolt be: eddig elsősorban a kollégisták váltottak jegyet az irodában, ám ahogy terjed a híre a lehetőségnek, úgy nő napról napra a forgalom.

A szegedi és debreceni hallgatói jegyiroda mellett október végén a budapesti műszaki egyetemen és Nyíregyházán, majd 2006 első fél évében Miskolcon, Veszprémben, Pécsett és Győrben is lesz jegyárusítás a felsőoktatási intézményekben.

Top cikkek
1
Érdemes elolvasni
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.