Nemzetközi díjas magyar zenei szabadalom
Mester Sándor tizenegy évesen kezdett gitározni, és a kilencvenes évek elején már a Zeneművészeti Főiskolán tanult Eötvös Józseftől. 1995-ben azonban disztónia (a kéz és ujjak krónikus elernyedése) miatt félbe kellett hagynia szólókarrierjét.
- Mindig érdekelt a számítógépes zeneszerzés, mert szerintem ez az a terület, ahol még valóban újat lehet alkotni - mondja. - Amikor azonban a betegségem miatti kényszerpihenőben komolyabban kezdtem foglalkozni vele, szembesültem a problémával, hogy egy-egy dal megalkotása közben számtalan jó ötlet, variáció merül fel, de ezek közül végül csak egyet tudok eljuttatni az emberekhez. Ezen szerettem volna változtatni.
Ennek eredménye a digitális improvizáció, vagyis a Digimpro nevű program, amelyet 1999-ben kezdett el szabadalmaztatni. Lényege, hogy a program végtelen számú variációt képes tárolni, így remixlehetőségeket, új zeneszerzési megoldásokat kínál a zenészeknek, és korlátlan, interaktív és improvizatív zenei élményt nyújt a hallgatóknak. Röviden: DI-formátumban a dalokat nem lehet megunni, mert mi magunk alakíthatjuk, akár egy Rubik-kockát.
Az ötlet hamar elterjedt hazai zenészkörökben, készített ebben a formátumban dalokat a Korai Öröm, az Emil.Rulez!, Ákos, Náksi vs. Brunner és a Ladánybene 27 is. Két éve a Digimpro Kft. Londonba költözött, hogy a nagy kiadókkal és zenészekkel is fel tudja venni a kapcsolatot. Sikerült, hiszen idén januárban az Erasure, áprilisban Moby, júniusban pedig az idei Sziget Fesztivál egyik sztárja, Roots Manuva is megjelentette saját DI szerkesztésű dalát. Moby például azt mondta a programról: "Egyszerű, interaktív és értékes. Rengeteg ötletem volt, amikor a Lift me upot felvettük, és most a DI segítségével a rajongók meghallhatják ezeket, sőt, megcsinálhatják azt a verziót, amelyik a legjobban tetszik nekik."
A zenészek mellett a szakma is elismerte a Digimprót: nemzetközi Sputnik-díjat kapott, a Popkomm berlini szakmai fórumon az Innovation in Music and Entertainment Awards (IMEA) döntőseként végzett, és néhány hete elnyerte a CON4 szakkiállítás innovációs díját is Kölnben.
Mester Sándor közben klasszikus gitárművészként is újra aktív, hiszen többéves kemény munkával és Róth Ede gitártanár segítségével sikerült legyőznie betegségét. Idén például már a 150 koncert elnevezésű turnén 90 nap alatt 150 klasszikus gitárzenei koncertet adott a Balaton környékének kistelepülésein, amit jövőre szeretne megismételni.