Jégpálya a város felett
A jegyárak napszakonként változnak, a jégdiszkók és rendezvények belépője 790 forint. Az iskolások, teljes osztályok korcsolyaoktatását önköltségi áron biztosítják.
A néhány újszerű kísérlettől függetlenül Budapesten még mindig viszonylag kevés a korcsolyázási lehetőség, holott az állandónak számító - telente háromszázezernél is több látogatót vonzó - városligeti Műjégpályán kívül az elmúlt években nem egy sikeres próbálkozás is akadt. Közülük volt, amelyik több szezonban is bevált, mások azonban nem működtek tovább, csak egyetlen telet.
Múlt pénteken kezdődött a szezon a korábban monopolhelyzetben lévő, de még ma is a leglátogatottabb városligeti Műjégpályán. Igaz, az enyhe időjárás miatt egyelőre csak fél pálya működik, de az üzemeltetők reményei szerint november elejére már a teljes jégfelülettel várhatják a korcsolyázókat. A városligeti mellett több, szám szerint hét, az elmúlt években felújított vagy megnyitott pálya is csábítja e téli sport szerelmeseit. Ezek többnyire nagyobb befogadóképességű, telente az amatőröknek is korcsolyázási lehetőséget nyújtó intézmények. Ráadásul többségükben oktatás is zajlik, s a korcsolyázást "megfejelik" egyéb szórakoztató, szabadidős programokkal. Ilyen létesítmény az UTE tavaly felújított Megyeri úti Jégcsarnoka, a 2003-tól működő káposztásmegyeri, nemrég tulajdonost és nevet váltott Budapesti Koriközpont (volt Astra Zeneca Jégcsarnok), a tavaly nyitott Széna téri Budai Jégpálya, a ferencvárosi Weöres Sándor Általános Iskola és Gimnázium négy éve működő jégcsarnoka, a rákospalotai Pólus Center szintén évek óta működő, valamint a Nyugati téri Westend City Center tegnap megnyitott jégpályája. A többi bevásárlóközpontban már nem találni hasonlót, a Duna Plaza műjegét például már évekkel ezelőtt felszámolták, az ottani gépeket vásárolta meg a ferencvárosi önkormányzat, ezek hizlalják a jeget a már említett IX. kerületi iskolában.
Már hagyománya van a Parlament előtti ideiglenes jégpályának, amelyik az idén is kinyit, bár pontos részletek egyelőre nem ismertek. Tavaly december 20-tól január 2-ig, naponta reggel kilenctől este kilenc óráig egyszerre 500-600 gyermek korcsolyázhatott az 1500 négyzetméteres pályán.
Egy régi hagyomány viszont gyakorlatilag eltűnt: ma már alig találkozni az udvarok fellocsolásával és lefagyasztásával, aminek a hozzáértők szerint az enyhébb, kiszámíthatatlan téli időjárás és a víz drágasága az oka.