A bíróság Csurka ellen ítélt
A másodfokú bíróság szerint a MIÉP országos gyűlésének előkészítése és összehívása 2003-ban nem volt előírásszerű, ezért a bíróság megsemmisítette a Csurka István elnökké választásáról a gyűlésen született párthatározatot. Ugyanezen okok miatt semmisítette meg a Csurka ellenjelöltjeként fellépő Bognár László - akkori alelnök - kizárása elleni fellebbezésének elutasításával kapcsolatos határozatot
az ítélőtábla, helybenhagyva ezzel a Fővárosi Bíróság májusi elsőfokú döntését. Az eljárás a MIÉP kizárt belső ellenzékének kezdeményezésére indult. A párt ifjúsági szervezetének volt vezetője, Novák Előd közleménye szerint Csurka helyett a párt országos elnökségének kezébe került az irányítás joga.
Csurka István tegnap nem kívánt személyesen nyilatkozni, de szóvivője közölte: "álmodik a nyomor". Győri Béla kijelentette, hogy az egész történet érdektelen, mert Csurkát 2005-ben is megválasztották, így ő a legitim elnök. Ha a pert elindító egykori ellen-elnökjelölt, a jelenleg a Nemzeti Front nevű formációban tevékenykedő Bognár László, mint nyilatkozta, a nemzeti egységet Csurkától félti, akkor Győri szerint nyilván a Fideszbe tart - ott létezik ugyanis a kettős tagság. Bognár, akinek most igazságot szolgáltattak, azt mondta, ha az elnök békésen átadja a helyét, akkor nem fogják firtatni a párt pénzügyei körüli - az élettársával folytatott - machinációkat. E felvetésre Csurka élettársa, Papolczy Gizella azt mondta, hogy a párt gazdálkodását minden évben ellenőrzi az ÁSZ.
Bognár gyanakvását nem érti Balczó Zoltán, aki egykor elnökségi tagja volt a MIÉP-nek. Ő a szabálytalan 2003-as közgyűlés hatására kilépett a pártból. Azóta a Jobbikban alelnök. Balczó az esélyt abban látja, a Fidesztől jobbra van egy jelentős szavazóréteg, amelynek Orbán Viktor pártja liberális és hiteltelen - többek között azért, mert "Magyarországot az EU gyarmatává tette".
A MIÉP történetében nem ez az első botrány. Az 1993-as megalakulása előzményeként Csurkát - és az MDF úgynevezett nemzeti liberálisait - kizárták az akkor vezető kormánypártból. A MIÉP-ből később az elnök rendre kizáratta a vele egyet nem értőket. Szabó Lukácsot például, aki azonnal felmelegítette a Csurka elleni ügynökvádat. 1998-ban önerőből jutottak be az Országgyűlésbe, rá négy évvel, 2002 tavaszán a párt királycsinálónak látszott, ám - ha kevésen múlt is - nem jutott mandátumhoz. Ezt követően a belső ellenzék - Bognár, Balczó, Rozgonyi Ernő, Grespik László - megpróbálta megrendíteni Csurka pozícióit, akkor sikertelenül. A bíróság ítélete újra nyílttá tette a küzdelmet.