Anikó "gavallér kocsival"
A Drobni család Tolnán, a mözsi városrészben él. Amikor az édesapa hajtott, Anikó kicsi korától mindig vele tartott. Hat-hétévesen a hazaút egy-egy darabján már ő "kormányozhatta" a lovakat, s alig kilencévesen kipróbálhatta magát a bóják között, a gyerekhajtásban. A szakemberek már akkor felfigyeltek tehetségére: nem véletlenül nyerte sorra a serlegeket.
A család ebédlőszekrényén Anikó több mint negyven kupája sorakozik, mellettük pedig az érmek. Egy nagyméretű műanyagdobozban pedig azokat a színes szalagokat gyűjti, melyeket a helyezésekért a lovai kaptak.
- A lovak átérzik a sikert, büszkén állnak, amikor rájuk teszik a díjszalagot, és a népviseletbe öltözött lányok megkínálják őket a zabos tálból - mondja Anikó, aki nagyon ritkán ad nekik kockacukrot. Állítása szerint azért tesz így, mert ha a lovak hozzászoknak a cukorhoz, mindig megkövetelik azt. Ha pedig nem kapnak, akkor "csipkelődnek."
A folyamatosan versenyre készülő tinilány az egész nyarat a Dombóvár melletti Attalán töltötte a család két saját lovával, a mezőhegyesi Rangossal és Délceggel. Mellettük a dombóvári Pintér Csaba két lovával, a nyugodt Kaszinóval és a csibészkedő Cudarral is dolgozik. Edzője Berka János, a barátnője, Aranyos Katalin pedig a segédhajtója.
- Ha egy szóval kellene jellemeznem Anikót, azt mondanám: szuper. Tehetséges hajtó és igen szorgalmas lány. Egyszerűen fáradhatatlan - mondja Pintér Csaba, aki egy versenyen látta meg először Anikót.
- Finomabban, kedvesebben bánik a lovakkal, mint a férfiak. Látszik rajta, hogy szereti az állatokat, amit azok meghálálnak. Anikó nagyon tehetséges fogathajtó, biztos vagyok benne, hogy hamarosan sokat fogunk hallani róla - állítja Pintér Csaba, aki azt is hozzáfűzi: Anikó nem csak sportolóként, hanem a tanulásban is kiemelkedő teljesítményt nyújt.
Ezek után egyáltalán nem meglepő, hogy Drobni Anikó érettségi után szeretne továbbtanulni. Jelentkezési lapját a kaposvári agrármérnöki karra, valamint Pécsre, a "közgázra" adja be. Ami pedig a további fogathajtó terveit illeti, megtudom: jövőre, amikor betölti a 18. életévét, indulhat az országos versenyen.
Ezután Anikó a szekrényből előveszi a versenyöltözetét: a csinos kosztümöt, az elegáns fekete kalapot és a hosszú kötényt, amit a hajtóknak mindig viselniük kell. Majd házuk alagsorába kísér. Ott pompázik díjhajtó hintója, amit más néven gavallér kocsinak is neveznek.