Gyász és felelősséghárítás
Mississippi államból eddig 165 azonosított halottat jelentettek, de a mentőalakulatok ott is házról házra járva keresik az újabb holttesteket. New Orleansban tegnap délig 59 holttestet szállítottak az ideiglenes halottasházba. Közülük tízet találtak a több tízezer menekült átmeneti szállásául szolgáló Superdome-ban. További száz holttestet egyelőre stégeken helyeztek el.
Vasárnap egy New Orleans-i hídon fegyveres banditák rálőttek az éppen csónakokat vízre bocsátó mentőalakulatra. A csoportot kísérő rendőrök viszonozták a tüzet, öt támadót lelőttek, egyet elfogtak. A mentők közül senki sem sérült meg.
George W. H. Bush és Bill Clinton alapítványt hozott létre, ahová az amerikai nagyvállalatok felajánlásait várják. A George W. Bush kérésére akcióba lépő volt elnökök tegnap Houstonban jelentették be, hogy a befolyó pénzt a Katrina hurrikán által sújtott Louisiana, Mississippi és Alabama államok kormányzóinak adják majd át.
Kathleen Blanco louisianai kormányzó közben nyílt összeütközésbe került a Fehér Házzal, mert megtagadta, hogy szövetségi alárendeltségbe adja át saját állama nemzeti gárdáját. A nyilatkozatháború részben már a felelősség áthárításáról szól, Blanco élesen utasította vissza, hogy a szövetségi hatóságok - vagy akár az elnök - utólag bírálni merjék az elsőként a helyszínen lévő mentőalakulatok munkáját. George W. Bush tegnap Blanco társaságában a mentést koordináló Baton Rouge-i központot látogatta meg.