Szakad az ellátási lánc
Az üzemanyag ára azonban emelkedik, s miközben az átlagár csütörtökön is három dollárt tett ki gallononként (nagyjából literenként 150 forintot), egyes déli államokban akadtak kutak, ahol öt dollárért árulták a benzint. Georgiában hatalmas sorok alakultak ki a kutak környékén a hét végi háromnapos ünnep előtt.
Bush és a georgiai kormányzó is jelezte azonban, hogy fellépnek az árdrágítók ellen. Ám ennek ellenére rövid távon nem zárható ki szakértők szerint sem, hogy az üzemanyag ára eléri a négy, esetleg az öt dollárt. S nem azért, mert leállt az olaj- és földgázkitermelés a Mexikói-öbölben, amely a hazai termelés negyedét adja, hanem azért, mert a pusztító hurrikán megérkezése előtt teljes kapacitással működő finomítók is kényszerűen beszüntették a munkát. Nyolc finomító zárt be Louisiana és Mississippi államban, összesen napi 1,79 millió hordónyi feldolgozói képességgel. A károk felmérése még folyik, de egyes hírek szerint elképzelhető, hogy néhány finomító egy héten, a többi egy hónapon belül újra munkába áll. A parttól nyolcvan kilométerre a tengerben fekvő olajkikötő ugyan működik, de a többi nem, megszakítva a fontos ellátási láncokat.
A Mississippin, amely az egyik legfontosabb szállítási útvonal, nem lehet a New Orleans-i raktárakba hajózni a gabonát, s a raktárakból sem lehet az Egyesült Államok más térségeibe szállítani más termékeket, például kávét, faárut.
Bush elnök közölte, találkozik Greenspan jegybankelnökkel, hogy öszszegezzék Katrina gazdasági következményeit, s áttekintsék, mit lehetne tenni a nyilvánvalóan káros hatások tompítására.
Az Európai Bizottság újra elővette a közös olajtartalékolás ötletét, miközben a francia kormány segítséget ígért a családoknak a magas benzinár ellensúlyozására. A Reuters idézte Villepin miniszterelnököt, aki úgy vélte, hogy a világ belépett az olaj utáni korszakba, és sürgette a megújítható energiaforrások felkutatását, fejlesztését.