Lépcsők és lépések a Corvin téren
Az új vendéglátóhely zöld tetővel, terméskő burkolattal, a támfal kövezetéhez illeszkedően épül. A kis kávézdától életet, pezsgést remélnek a tervezők. E szándékuk megvalósulását segíti a tér fölött, a Szalag utcában folyó építkezés koncepciója is: ott ugyanis az építész, Reimholz Péter figyelembe vette Schulek Frigyes ama soha meg nem valósult szándékát, hogy a Halászbástyát és a Dunát elegáns lépcsősor kösse össze, s most ezt a lépcsőt a Szalag utcai telken át levezetik a Corvin térig (tovább azért nem lehet, mert a Fő utca dunai oldalán útját állják a házak). Ezzel a térre irányítják a Várból leáramló turistaforgalom egy részét is.
Érdemes-e lejönnie a turistának? A tér szépen rendezett, látnivaló is akad: például a Lajos-kút, a kapucinus templom, a barokk házak a Fő utcán. Viszont a budai Vigadó lepukkant tömbje ijesztő. Érdeklődésünkre kiderült, hogy 2011-ig ezt is felújítják. Ács Tamás miniszteri biztos elmondta: ősszel kezdődik a Corvin téri és a Fő utcai homlokzat felújításának tervezése, az ugyanis jelenleg életveszélyes. A további felújítási ütemekben az épület többi része is megfiatalodik. Ki kell dolgozni egy szakmai koncepciót is, hogy milyen intézmények működjenek itt. Jelenleg a Hagyományok Háza és a Magyar Művelődési Intézet a budai Vigadó két használója.
A Corvin tér tehát tovább szépül, gazdagodik. Javasolnék még egy könynyen megvalósítható látnivalót: érdemes lenne a járófelületen elhelyezni annak a százezer éves ősemberlábnyomnak a másolatát, amelyet itt találtak meg a kilencvenes évek végén. Érdekes kis kuriózum lehetne: "Az első lépés Budapesten." Egy lépés a városért.