Molnár Csaba: én adtam meg Kulcsárnak a bécsi találkozó helyét
Kulcsár Attila kedden azt mondta az MTI-nek: önként adta fel magát, "a nyomozási szakban már részben tisztázódott, hogy a valóságban ez úgy történt, hogy a jó viszonyunkra tekintettel én kezdeményeztem a találkozót, és hívtam ki Molnár Csabát Bécsbe, azért hogy hazaszállítson, és bekísérjen a rendőrségre". "Talán azt mondhatnám, annyiban igaz Kulcsár Attila állítása, hogy Kulcsár Attilát én Bécsben azért nem foghattam el, mert őt ott csak osztrák rendőrök foghatták el, hiszen én ott nem intézkedhetek. De a találkozó velem jött volna létre, és ott voltam Kulcsár Attilától körülbelül három méterre akkor, amikor a civil ruhás, de felfegyverzett rendőrök elfogták" - mondta Molnár Csaba alezredes, az ORFK Bűnügyi Főigazgatóság Szervezett Bűnözés Elleni Igazgatósága pénzmosás elleni osztályának volt vezetője a Magyar Televízió Nap-kelte című műsorában szerdán.
Hozzátette: "Az tény, hogy Kulcsár Attila még azelőtt, hogy őellene a nemzetközi elfogatóparancs kiadásra került, felvette velem a kapcsolatot, ez két-három nappal előtte történhetett, és ezt követően, ha nem is folyamatosan, de azért valamilyen szinten kapcsolatot tartottunk. A bécsi találkozó időpontját és helyszínét azon a napon (...), amikor az elfogása megtörtént, e-mailen keresztül én adtam meg, és ezt ő elfogadta". Az alezredes kérdésre válaszolva elmondta, hogy az akciót azt követően szervezték meg, hogy Kulcsár Attila nem jelent meg a kihallgatáson, amire idézték, és a nemzetközi elfogatóparancs kiadása után három órával fogták el. "Nem tudtuk, hogy nem fog bejönni, utána szerveztük meg ezt az akciót, gyorsan kellett lépni, de végül is eredményes lett" - fűzte hozzá.
A Központi Ügyészségi Nyomozó Hivatal (KÜNYH) Molnár Csaba alezredest és helyettesét, B. János alezredest hivatali visszaéléssel és közokirat-hamisítással vádolja; a vád szerint Molnár Csaba - aki nemcsak a pénzmosás elleni osztály vezetője volt, hanem aktívan részt vett a KandH-ügy nyomozásában is - többek között meg akarta akadályozni Kulcsár Attila, a KandH Bank brókercége egykori üzletág-vezetőjének felelősségre vonását. A vád szerint az alezredes és helyettese úgy rögzítették Kulcsár Attila vallomását a Pannonplast-ügyben, mintha azok Nagy Károly szavai lettek volna.
Az alezredes erről a televíziós műsorban szerdán elmondta: Nagy Károlyt azért hallgatták ki, mert cége a tranzakciók alapján 500 millió forintot kapott az Állami Autópálya-kezelőtől, és ebből Pannonplast-részvényeket vásárolt. Az alezredes elismerte: Kulcsár Attilának annyiban igaza van, hogy két-három percig valóban egy helyiségben tartózkodott ő, Nagy Károly, Molnár Csaba és helyettese. "Ezt három személy egyöntetűen és egyformán adja elő. Egy ember vallomása tér el, Kulcsár Attiláé, hiszen Nagy Károlyt az én ügyemben is kihallgatták, szembesítették őket egymással. Kulcsár Attila állította, hogy ez a kihallgatás végig, másfél órán keresztül úgy zajlott, hogy négyen voltunk az irodában, és ő válaszolt a kérdésekre, Nagy Károly és a két rendőr ezzel szemben azt mondja, hogy erre nem került sor" - tette hozzá. Hangsúlyozta: Kulcsár Attila "vallomása van szemben három állítással".
"Énnekem egy dolog furcsa és ezt nem értem: négy személy volt Kulcsár Attila állítása szerint ebben a helyiségben. Ha négy személy volt itt, akkor ennek a bűncselekményben négy gyanúsítottja kell, hogy legyen: a két kihallgatott és a két rendőr. Ehhez képest a két rendőr gyanúsított, a másik két személy nem" - tette hozzá. Mint mondta, nem azt szeretné, hogy ők is gyanúsítottak legyenek, hanem, hogy "vizsgáljuk meg azt, hogy fizikailag lehetséges lett volna-e az", hogy ő, vagy Kulcsár Attila jelen legyen ezen a kihallgatáson. Az alezredes kijelentette: a Kulcsár Attila terhelő vallomásán kívül más terhelő adat nincs a nyomozati iratokban; az ügyészség vádiratában azonban "valóban (...) Kulcsár Attila vallomása az elsődleges, amire én azt mondom, hogy legalábbis szokatlan". "Én egy dolgot látok: azt látom, hogy büntetőeljárások folynak ellenem. Hogy mi van ennek a hátterében, (...) mi lehet a hátterében, én ezt kutathatom, kereshetem, de félek, hogy valóban soha nem fogom megtudni" - mondta Molnár Csaba.
Molnár Csaba alezredes és ügyvédje, Zamecsnik Péter keddi budapesti sajtótájékoztatójukon cáfolták a Központi Ügyészségi Nyomozó Hivatal vádjait, többek között a fővárosi főügyész-helyettes levelére, az Országos Rendőr-főkapitányság adatbázisára, alezredes mobiltelefonjának cellainformációjára, valamint a kihallgatás helyszínét jelentő Aradi utcai objektum beléptető rendszerének adataira hivatkozva.
(MTI)