A világ számos részén az oktatás lehet a kulcs a túléléshez, illetve a reményteljes jövő eléréséhez - állítja a One Team. A mozgalom fel akarja rázni az amerikaiakat: segítsenek leküzdeni az AIDS-t és a szélsőséges szegénységet a világban. MIndenki a maga eszközeivel, lehetőségeivel, egyenként - One by One - és együtt.
Oktatással az afrikai AIDS-mizéria ellen
A szervezet adatai szerint Ugandában a középiskolába járók között háromszor kevesebb az AIDS fertőzés esélye, és az alapoktatás világszerte történő fejlesztésével hétszázezer újabb HIV-fertőzés előzhető meg minden évben. Világszerte még ma is százmillióra tehető azoknak a gyerekeknek a száma, akik nem járnak iskolába. Csak Afrikában 46 millió gyerek él iskolai oktatás nélkül, akiknek a fele ráadásul lány. Ezek az afrikai gyerekek összesen többen vannak, mint amennyien az Egyesült Államokban általános iskolába járnak. Van azonban a szegény országokkal egy bizonyos együttműködés, amely segít a helyzet javításában.
Az Egyesült Államok nemrég jelentette be a lányok beiskolázásával kapcsolatos programjának eredményét, miszerint háromszázezernél több gyereket segítettek hozzá az iskolába járáshoz, és ötszáz ezernél több tanárt képeztek. (Ez azonban mindössze az iskolán kívüli gyerekek alig egy százalékán segített a fekete kontinensen.)
Az oktatásba ily módon történő befektetés a szervezet szerint szinte mindenhol megtérül. A tanulásba bekapcsolt gyerekek tovább élnek, a család jobban működik, és hatékonyabban előzhető meg a HIV és AIDS-fertőzés terjedése is. Ezek a gyerekek jobb állásokhoz jutnak, ezáltal többet keresnek, jó hatást gyakorolva ezzel a családra, a közösségekre és így saját országukra is. A One Team úgy gondolja, hogy a célzott segítség jót tesz a törékeny demokráciának is. “Minden gyereknek vannak álmai, csak eszközöket kell adni a kezükbe, hogy megvalósítsák" - vélekednek a kezdeményezők.
(Forrás: ONE Campaign amerikai civil mozgalom hírlevele)