Roma gettó Eperjesen
- Tarthatatlan a jelenlegi helyzet. Rendszeresen betörnek családi házainkba, legújabban már az utcákon is kifosztják a járókelőket. A tettesek rendszerint a szomszédos lakótelepiek. A kerítés bejáratánál majd minden lakost ellenőrizhetnek - érvelt Milan Tkác, a petíciós bizottság tagja. A döntés ellen élesen tiltakozott Németh Péter, a szükséglakások felépítését anyagiakkal támogató belga Vöröskereszt képviselője: - Megértem a környékbeliek panaszait, de kétezer embert nem lehet elkülöníteni, mert ez a látszatmegoldás újabb feszültségeket és további súlyos problémákat okozhat - szögezte le.
Milan Benc, a Sáros megyei székhely polgármestere szerint viszont, főleg az állami és az önkormányzati bérlakásokban, továbbra is növekszik a tetemes adósságokat felhalmozó lakók száma, akiket mielőbb szintén szociális létesítményekbe kellene költöztetni. - De nincs hova, mert az újabb szükséglakások építése ellen mindenhol tiltakoznak a szomszédos utcák lakói - tette hozzá.
Klára Orgovánová romaügyi kormánybiztos szerint a nagyobb lakásokból kilakoltatott családok embertelen körülmények közé kerültek. Több helyen egy-egy szobába tíz-tizenöt személyt zsúfoltak össze. - A régióban húszszázalékosnál magasabb a munka nélküliek aránya, a romák esetében pedig kilencvenszázalékos. Emiatt képtelenek a legtöbben fizetni a szüntelenül növekvő lakbéreket és az energiadíjakat. A kormány által és az uniós forrásokból indított művelődési és szakmai tanfolyamok csak hosszabb távon lehetnek sikeresek - közölte.
A kerítés építését élesen ellenezte több ellenzéki városi honatya.