A híd segíthetne Mocsárosdűlőn
A III. kerület most azt kéri a fővárostól, hogy módosítsák az egykori megállapodást. Tarlós István polgármester szerint ugyanis túl sokba kerülne, ha a fejlesztési területen csak lakóingatlanokat alakítanának ki. Az egykori mocsaras vidéken ugyanis össze kellene gyűjteni a vizet. Hiányoznak az alapközművek is, amelyeket a Szentendrei út felől lehetne kiépíteni, ugyancsak tetemes költséggel. A terület közúton egyelőre nehezen megközelíthető, két felüljárót is kellene építeni. Óbuda ezért is támogatja az aquincumi híd megépítését, amelynek budai csatlakozó úthálózata egyben Mocsárosdűlő térségét is kiszolgálhatná. Tarlós szerint a terület hasznosítását nehezíti a közelben lévő, csaknem kétszáz méter magas Főtáv-kémény, "amely rontja a városképet, akkor is csúnya látvány, ha befestenék".
A polgármester nem osztja azokat a véleményeket, amelyek szerint a területen épülhetne fel Óbuda új városközpontja. Tarlós szerint ilyesmire nincs szükség, Mocsárosdűlő csak egy a kerület számtalan fejlesztési területe közül, mint a Római-part vagy a Hajógyári-sziget. A környéket korábban sok illegális beköltöző lakta, és sokan ott szabadultak meg szemetüktől. A kéretlen lakókat és a hulladékhegyeket Óbudának sikerült felszámolnia, Tarlós szerint most azon dolgoznak, hogy a korábbi állapotok ne álljanak elő újra. A kerület szándékai szerint - miután sikerült dűlőre jutniuk a fővárossal Mocsárosdűlő jogi helyzetének rendezéséről - a lakásépítések mellett sportcélú beruházások valósulhatnának meg a térségben, néhány kereskedelmi egységgel, üzlettel. Tarlós szerint a fejlesztésre nemzetközi pályázatot kellene kiírni, de előbb a fővárossal kell megállapodniuk, a részletekről - így a magántőke esetleges bevonásáról - majd azután döntenek.
Mocsárosdűlő egykoron az ősi Duna egyik ága volt, amely végül kiapadt. Az 1980-as évekből származó tervek szerint hatalmas lakótelepet építettek volna a területre. Egy korábbi becslés szerint két-háromezer otthont is ki lehetne alakítani a környéken, ahol eddig két lakópark is épült már. Óbuda-Békásmegyer nemrégiben elfogadott kerületfejlesztési terve szerint Mocsárosdűlő kiemelt természeti értékei alapján zöldterületté is fejleszthető volna.