Herényi sérülten bár, de ott lesz
- Természetesen ott leszek. Ez nagyon fontos. Hál 'Istennek, jól átvészeltem az elmúlt napokat, bár egy bordám eltört.
A Fidesz már kivonult a bizottságból. A működés záloga ön: ha elmegy, tovább vizsgálhatják az Orbán-család vagyonosodását. Nem fél attól, hogy megkapja a "jobboldal árulója" címkét?
- Őszintén szólva az ilyen vádak nem érdekelnek. Az érdekel, hogy az igazság kiderüljön.
Van még mit kideríteni? Orbán Viktort már meghallgatták.
- Az valóban nem indokolt, hogy még egyszer meghallgassuk. A kormánypárti képviselők már szinte minden megfogalmazásban minden kérdést feltettek neki. De Orbán Viktornak is az az érdeke, hogy folytatódjon a bizottság működése, hogy kiderüljön az érintetlensége. Hiszen a miniszterelnöki intézmény tekintélyéről van szó.
Egy héttel ezelőtt azt mondta, ha Molnár László nem mond le a bizottság elnöki posztjáról, nem vesz részt a további vizsgálódásban. Ezzel a bizottság megszűntnek "nyilváníttatott". Meggondolta magát?
- Nem gondoltam meg magam. Molnár László jelentette be időközben, hogy átadja az elnöklést másnak, s kilátásba helyezte, hogy szeptemberben lemond. Így már egészen más a bizottság képe.
Ön tagja az Apró-Gyurcsány-érdekkör meggazdagodását vizsgáló "ellenbizottságnak" is. A testület fideszes elnöke, Szijjártó Péter már több pert is vesztett Gyurcsány Ferenccel szemben, legutóbb a Fővárosi Ítélőtábla is elmarasztalta. Ön szerint ez nem összeférhetetlen, neki esetleg nem kellene lemondania?
- Hasonló a két bizottság működése: ellenkező előjellel, s a szerepek felcserélődnek. Úgy tűnik, egyik bizottságnak sem az igazság kiderítése a célja, a vizsgálódásnak politikai okai vannak, mindenféle gyanút keltő ügyekkel... Szijjártó Péter esetében valóban visszás a helyzet, talán neki is el kellene gondolkodnia a hogyan továbbon. A jelenlegi körülmények között és a perek ismeretében nem segíti elő a bizottság eredményességét, hogy Szijjártó Péter az elnöke.