Tényleg viharos siker
Az előjelek mindenesetre nem voltak kedvezőtlenek, hiszen a B csoport első körében a magyarok tizennégy gólnyi különbséggel múlták felül a kínaiakat, az amerikaiak viszont nem kis meglepetésre pontot vesztettek a spanyolokkal szemben.
Az idegőrlő mérkőzésen aztán sokáig egymás nyakában lihegtek a csapatok. A legmozgalmasabb kétségkívül a harmadik negyed volt: részint ebben a játékrészben szakadt le az ég, részint pedig ekkor mázoltak be az amerikaiak Tomaskovics Eszternek, minek nyomán erősen vérezni kezdett az orra, s a bírók ki is állították - Petrovics Mátyást, a magyarok reklamáló másodedzőjét...
Az utolsó periódusban, három perccel a vége előtt, amikor a mieink 9:7-re megléptek, a póló atyaúristene, az olasz Gianni Lonzi a vihar csendesedéséig félbeszakította az összecsapást. A folytatást követően úgy tetszett, a riválisra volt jobb hatással a pihenő, de 9:8-nál följebb végül is nem merészkedett a vetélytárs.
Most már van mire szerénynek lenni, úgyhogy kommentár nélkül, csupán a szimpla tényt rögzítjük: a magyar női pólóválogatott második vb-csoportmeccsén legyőzte a világbajnokot.
Ami a többi szakágat illeti, kizárólag műugrásban osztottak érmeket: a nők 1 méteres viadalát a hazaiak sportolója, a 2001-es fukuokai világbajnokságon is diadalmaskodó Blythe Hartley nyerte.
Ma - pontosabban: itthoni idő szerint már holnap hajnali egytől - a magyar férfi vízilabdacsapat a házigazdák alakulatával mérkőzik. Nem vállalunk túlzott kockázatot, ha egyesélyesnek prognosztizáljuk a találkozót, tekintve, hogy a kanadaiak első fellépésük alkalmával 19:4-re kaptak ki a horvátoktól.
EREDMÉNYEK
Műugrás. Nők. 1 m: Blythe Hartley (kanadai), 2. Wu Min Xia (kínai), 3. Fischer (német).
Vízilabda. Férfiak. C csoport: Horvátország-Kanada 19:4. D csoport: Görögország-Kína 11:4, Németország-Ausztrália 9:8.
Nők. B csoport: Magyarország-Egyesült Államok 9:8. C csoport: Új-Zéland-Üzbegisztán 9:4.