Szécsi Gábor, Kecskemét polgármestere, aki hat éven keresztül a Fidesz által támogatott polgármesterként működött, a 2006-os országgyűlési választásokon a jelenlegi kormánypártok közös képviselőjelöltje lesz - közölte az MTI érdeklődésére szombaton a kecskeméti szocialisták elnöke.
Kecskemét: ex-Fideszes polgármester a kormánypártok színeiben
"Csütörtökön az MSZP kecskeméti szervezetének küldöttgyűlésén, ahol a város 380 pártagjának 76 küldötte jelent meg, az 1-es választókerületben Balogh Lászlót, a Bács-Kiskun Megyei Közgyűlés elnökét választotta meg képviselőjelöltnek 71 szavazattal, míg a 2-es választókörzetben a lehetséges 75 szavazatból 65 támogató voksot kapott Szécsi Gábor" - adott tájékoztatást Brúszel László a döntésről.
Elmondta, kezdeményezik az MSZP országos vezetésénél, hogy értsenek egyet abban: a két politikus a közös jelöltként induljon az országgyűlési választáson, és folytasson egyeztető tárgyalást az SZDSZ országos vezetésével.
"Mi teljes mértékben tiszteletben tartjuk, hogy pártoktól független személyiség Szécsi Gábor, aki további támogatókat is szerezhet magának civil szervezetektől vagy bárki mástól" - tette hozzá.
Zombori Mátyás, az SZDSZ kecskeméti szervezetének vezetője elmondta, hogy július 8-án dönt a taggyűlésünk, ahol az elnökség javaslatát remélhetőleg a tagság támogatni fogja. "Szécsi Gábort indítjuk Kecskemét 2. számú országgyűlési választókörzetében, aki az MSZP-vel közös jelölt lesz, míg Balogh Lászlót az MSZP indítja Kecskemét 1. számú választókörzetében, aki az szabaddemokratákkal közös jelölt lesz" - fogalmazott.
Szécsi Gábor 1998-ban a Fidesz jelöltjeként lett polgármester. A következő választáson óriási fölénnyel ismét elnyerte a polgármesteri tisztséget. A helyi szervezet, és az egy ideig a pártban is tisztséget vállaló polgármester viszonya 2204-ben romlott meg, a város központjában épülő Malom Center bevásárló és szórakoztató központ építési engedélyeztetési eljárása miatt.
A Fidesz helyi szervezete nem támogatta a közel hatmilliárdos beruházást a városközpontban, de a polgármester kiállt mellette. A hamarosan elkészülő beruházás azóta is a politikai viták kereszttüzében áll, az építkezés engedélyeztetésének eljárását Lenkovics Barnabás ombudsman és az országgyűlés illetékes bizottsága is bírálta, és vizsgálat kezdeményezését javasolta.
A Fidesz frakció 2004-ben megvonta támogatást polgármesterétől, aki ezután kilépett a Fideszből.
Kecskeméten, 1990 óta nem nyert sem polgármesteri tisztséget, sem országgyűlési egyéni mandátumot MSZP-s jelölt.
(MTI)