Az USA visszanyerte korábbi gazdasági szerepét

Jelentősen csökkent a tőkebeáramlás az euróövezet két legnagyobb gazdaságaként számon tartott országába, Németországba és Franciaországba.

2004-ben csaknem a felére esett vissza a külföldi befektetések értéke Franciaországban, a korábbi 43 milliárd dollárról 24 milliárdra. Németországból a külföldiek mintegy 39 milliárd eurót vontak ki, pedig egy évvel korában még 27 milliárd dollár áramlott az országba befektetések formájában - derül ki a Párizsban székelő Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) legfrissebb adataiból.

Ezzel szemben az Egyesült Királyságban 2004-ben nemhogy csökkent volna, hanem több mint háromszorosára nőtt a külföldi befektetések értéke, s elérte a 78,5 milliárd dollárt.

Nyugati gazdasági elemzők szerint a meglepő adatok megerősítik azt az általános benyomást, hogy Gerhard Schröder német kancellárral és Jacques Chirac francia köztársasági elnökkel szemben Tony Blair és George W. Bush azok, akik igazán értik a globalizáció fogalmát.

Az OECD-jelentés szerint az USA visszanyerte korábbi szerepét, ismét a tengerentúlon van a világ legjelentősebb közvetlen befektetéseinek terepe. Az amerikai gazdaság erejét mutatja az is, hogy tavaly 252 milliárd dolláros rekordszintet ért el az Egyesült Államokból származó tőkebefektetések értéke.

( eurohirek.hu)

Top cikkek
1
Érdemes elolvasni
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.