Kovács, Janics: a duó triplája
Ugyanakkor a jövő héten úgynevezett szétlövésnek kell következnie Janicsék és Paksyék között, hogy ötszázon melyik kettős vegyen részt a júliusi, poznani Európa-bajnokságon és az augusztusi, zágrábi vb-n (előbbiek - kettős válogatósikerük következtében - ezren és kétszázon biztos indulók), ezzel együtt a vasárnap délelőtt arról adott tanúbizonyságot: ha az athéni aranyérmesek "tisztán" odaállnak, előre ki lehet állítani a nevükre az első helyezettnek járó oklevelet.
Az olimpiai számokban egyébként ez lesz az egyetlen harmadik párbaj: ennek Angyal szakvezető elsősorban azért örül, mert a világversenyek előtt "nem baj", ha minél kevesebb kajakos-kenusnak kell átélnie a feszültséggel és pluszkészüléssel járó repetát.
A válogatott összeállítási kérdőjelei - néhány kivételtől eltekintve - nagyjából eldőltek (kettőt mondunk: kenuban az olimpiai bronzérmes Vajda Attila ezren, az ötkarikás bajnok Kolonics György ötszázon repeszt majd egyéniben), s jó hír, hogy a kétszeres olimpiai bajnok kajak négyes "hozta magát". Jóllehet Angyal korábbi bejelentése nyomán (lényegileg: nincs védettség, egyesben és párosban is muszáj valamit villantani!) a kvartett tagjai zúgolódtak csöppet, az első kvalifikációs viadal meggyőző teljesítménye után a kapitány boldogan "oldotta fel" a tilalmat, és a szombaton ismét összeülő Kammerer Zoltán, Storcz Botond, Vereckei Ákos, Horváth Gábor alkotta csapat csaknem fölényesen győzött az 1000 méteres küzdelmekben. A klasszis Vereckei egyébként ezren és ötszázon is tarolt egyesben, ám a hosszabb távon - épp a négyes "elsőbbsége", illetve a "tiltott" duplázás miatt - kihagyja a szólót. Ami az ötszázat illeti, azon természetesen indul majd Poznanban és Zágrábban; azért természetesen, mert e távon más hajóba ülésére 1998 óta nem volt példa...