Születésnap - házi őrizetben
Mivel a politikusnő teljesen el van zárva a külvilágtól, megemlékezni csak házának személyzetével és az orvosával tudott. Az elmúlt tizenöt év során harmadszor van házi őrizetben, születésnapja volt, így az ebben eltöltött idő a 2523. nap. 1990-ben pártja élén elsöprő győzelmet aratott az akkor kiírt első burmai demokratikus választásokon, de hatalomra sosem tudott kerülni.
A tábornokok Burmájában, melyet ők Mianmarnak hívnak, jelenleg 1350 politikai elítéltet tartanak fogva. Ebben a számban nincs benne az a háromszáz ember, akik szintén politikai okok miatt a korábbi miniszterelnök, Khin Nyunt leváltása nyomán kerültek börtönbe, formálisan korrupciós vádak alapján. A katonai junta szerint egyébként dolgoznak az ország új, demokratikus alkotmányán, de elég régen mondják ahhoz, hogy az embereknek ne legyen sok bizodalmuk benne. Ami eddig kiszivárgott a tartalomból, abból már lehet tudni például, hogy Suu Kyit semmilyen posztra nem lehet majd megválasztani, ha egyáltalán lesz választás. A tervek szerint nem lesz választható az, akinek külföldi házastársa van vagy volt, s Suu Kyi férje egy brit állampolgár volt 1999-es haláláig. Mindenesetre olyan hírek járnak, hogy amíg az új alkotmány meg nem születik, a Nobel-békedíjas politikus nem számíthat a kiszabadulására.
Az elmúlt napokban jelentősebb tüntetések voltak Malajziában és a szomszédos Thaiföldön. Mindkét országban jelentősebb burmai menekült populáció él, ugyanakkor Malajzia hosszabb ideje az egyik legjelentősebb támogatója az országnak. Jelentős érdemei fűződnek ahhoz, hogy Burmát felvették a délkelet-ázsiai országok szervezetébe, az ASEAN-ba. Érdekes, hogy az akkori maláj elnök, a térség egyik erős embere, Mahathir Mohamed most egy interjújában Suu Kyi szabadon bocsátása mellett érvelt, igaz, elég sajátosan. Mahathir szerint a tábornokoknak meg kellene fontolniuk, mit kíván a közvélemény, s el kellene engedniük a politikusnőt. Szerinte ezt bátran megtehetik, önmagában ettől a lépéstől semmiféle veszteségre nem kell számítaniuk. Hogy véletlenül se értsék félre, Mahathir még kifejtette, hogy a demokrácia nem az emberiség normál útja, mert az az autokrácia és a monarchia.