Újabb vajdasági magyar vezetőt vádolnak korrupcióval
Az eljárás beindításával a VMSZ újabb politikusa került a hatóságok célkeresztjébe.
Az újság szerint Nenad Simovic újvidéki kerületi vizsgálóbíró június 16-ára idézte be kihallgatásra Bunyikot, aki ellen a kerületi ügyész vizsgálatot kezdeményezett. A lap szerint az ügyész a vizsgálatot bűnvádi feljelentésre alapozta, amelyben felmerül a gyanú, hogy a miniszter visszaélt hivatali helyzetével, amikor az iskolák tatarozására szánt eszközök felhasználása során nem a törvényben meghatározott módon járt el, és ennek folytán jogtalan haszonra tett szert.
A rendőrségi feljelentés szerint Bunyik a vajdasági általános és középiskolák felújítására szánt eszközök felhasználása során minisztériumának érdekeivel ellentétesen járt el, a pénzeszközök elosztásakor nem alkalmazta az érvényben lévő jogszabályokat, s az előírás megkerülésével az eszközök odaítéléséről szóló határozattal olyan kivitelezőt választott, amely lényegesen kedvezőtlenebb ajánlatot tett, ráadásul a konkurenciát is kizárta a versenyből. A kivitelező jóval magasabb árat számított fel a munkálatok végzéséért, mint amilyet más cégek javasoltak volna.
A Bunyik elleni bűnvádi eljárás beindításával a VMSZ újabb politikusa került a hatóságok célkeresztjébe. Eddig csak a pártvezetés "szabadkai szárnyát", azon belül is Kasza József pártelnököt és Kern Imre ügyvezető alelnököt érték gyanúsítgatások. A vizsgálódásokat kezdeményező szabadkai kerületi ügyész egykoron állítólag a Szerb Radikális Párt (SRS) tagja volt.
Jelzés értékű, hogy egy héttel ezelőtt az SRS aktivistái röpiratokat kezdtek terjeszteni Újvidéken, amelyben a város korábbi vezetőit vádolták meg különféle visszaélésekkel. A röpcédulán azt írták, hogy Bunyik bűnszövetkezet tagja, és 25 millió dinár (mintegy 80 millió forint) sikkasztása miatt jelentik fel a politikust, aki amúgy sosem volt alkalmazottja a városi önkormányzatnak.
A VMSZ elnöksége a minap a leghatározottabban visszautasította a párt vezetői ellen folytatott, "tudatosan kitervelt politikai hajszát". A testület szerint a visszarendeződés útjára lépett szerb hatalom leplezetlen támadásba lendült a vajdasági magyarság és a VMSZ ellen. (MTI)