Befektetés vagy elfektetés?
- Az FTC megkaphatja az Üllői úti létesítmény nyolchektáros területének vagyonkezelői jogát - említette a direktor, és ugyanezt nyilatkozta Furulyás is a ferencvárosi honlapnak. - Ugyanakkor kéthektárnyi földért fizetni kell; az 1 milliárd 200 millió forint a majdani befektetőtől folyhat be az államkincstárba. Mostantól a politikai vezetésen a sor: Szilvásy Györgynek, Gyurcsány Ferenc kormányfő sportügyekkel is foglalkozó kabinetfőnökének, illetve Ábrahám Attila sporthivatali elnöknek kell tárgyalnia a részletekről a cég képviselőivel.
A Kincstári Vagyoni Igazgatóságnál komoly derültséget keltett, amikor beolvastuk a ferencvárosi nyilatkozatokat. Mint a vagyonkezelési ügyekben illetékes, neve elhallgatását kérő munkatárs elmondta, a klubelnök tegnap durván tíz percet töltött náluk, és ez idő alatt semmiféle érdemi megállapodás nem született az Üllői úti stadion vagyonkezelése kapcsán.
- Valóban szó van arról, hogy a Ferencváros mind a nyolc hektárt megkapja, ám ehhez a Pénzügyminisztérium csak úgy járul hozzá, ha a két hektár 1,2 milliárd forintos árát a klub kifizeti. Jóllehet a tárgyalások hoszszú ideje folynak, az egyezséghez mégsem állunk közelebb, mint egy évvel ezelőtt - közölte informátorunk. Az FTC ugyanis eddig egyszer sem jelezte, hogy meglenne a kéthektáros terület és a 99 évre szóló vagyonkezelői jog fejében kért 1,2 milliárd forint. A KVI-nál megtudtuk: az nem megoldás, hogy egy befektető átvállalja a klubtól a terhet, mert a pénzügyi tárca csak úgy egyezett bele a kéthektáros ingatlan zártkörű, tehát más befektetők részvételét kizáró pályázaton történő értékesítésébe, ha a területet közérdekű, és nem üzleti célokra hasznosítják. Mivel ezt a feltételt a Ferencváros eddig képtelen volt teljesíteni, az Üllői úti ingatlan tulajdonosi jogait képviselő KVI még egy hónapot adott a klubnak a pénz megszerzésére.