Továbbra is: János legyen!
Az ülést vezető Furulyás expozéjában elmondta, hogy tapasztalatai szerint mindegy, milyen politikai erő van hatalmon, "a két tábor öldöklése nyomán a befektetők menekülnek Magyarországról, s benne a futball közegétől". Az általa is tarthatatlan anyagi helyzetben lévőnek mondott Ferencvárosnál mindenesetre két tranzakciót is nyélbe kellene ütni az életben maradáshoz, méghozzá záros határidőn belül: a klub részint arra vár, hogy megkapja az Üllői úti létesítmény vagyonkezelői jogát, s az immár tiszta jogi helyzetben szerződést köt egy külső befektetővel, részint pedig azt tervezi, hogy mielőbb túlad a labdarúgó-szakosztályt működtető rt. csaknem százszázalékos tulajdoni hányadán.
Az elnök szerint a helyzet rendkívül komoly, s a tárgyalásokat enyhén szólva nem segítik az olyan esetek, amelyek közül egyet fel is elevenített. "Az Üllői úton befektetni szándékozó nyugati cég vezetője mesélte nekem, hogy nemrégiben találkozott Deutsch Tamással, aki szó szerint a következőket mondta neki: Hülye vagy, hogy ennyit akarsz fizetni a Fradiért?! Miért nem várod meg, amíg kivérzik..." (Megjegyezzük: az érintett politikus megkeresésünkkor kikérte magának a gyanúsítgatást.)
A küldöttgyűlésen egyébként fölvetődött, hogy az egyesület alapszabálya szerint az elnök nem tölthet be más funkciót, márpedig Furulyás a futballistáknak a klubtól függetlenül működő (bár annak tulajdonában lévő...) önálló gazdasági társaságát is irányítja. A "kettős vezető" ezt követően lényegében bizalmi szavazást kért saját személyét illetően, s a megjelentek 42 igennel és 8 tartózkodással megerősítették őt tisztségében. "A legégetőbb feladataink egyike - említette az elnök -, hogy értékesítsük a labdarúgó rt. részvényeit, mert a klub most is és a jövőben is képtelen eltartani a futballrészleget. S ha az eladás megtörtént - akár napokon belül megtörténhet -, akkor természetesen azonnal átadom a helyem az új tulajdonosok képviselőjének."
Akut gond az Üllői úti létesítmény ügye is. Furulyás arról tájékoztatta az egybegyűlteket, hogy nyolchektárnyi terület vagyonkezelői jogának megszerzéséről van szó, s amennyiben a kedden (vagyis ma) lejáró sokadik határidőre sikerül megállapodni a Kincstári Vagyoni Igazgatósággal, akkor 1,7 milliárd forint folyhat be a klub számlájára a jogi helyzet tisztázására váró majdani befektetőtől. Az elnök nem fedte fel a partner kilétét, csupán anynyit mondott, hogy "nyugati cégről van szó".
- Kétszer is titoktartási kötelezettséget írattak velem alá, úgyhogy nem árulhatok el többet - magyarázta Furulyás. - Ugyanakkor azt megengedték, hogy az állami vezetőket informáljam a tárgyalások állásáról, s ezt meg is tettem: elmentem Szilvásy Györgyhöz, Gyurcsány Ferenc miniszterelnök kabinetfőnökéhez, valamint Ábrahám Attilához, a Nemzeti Sporthivatal elnökéhez is. (Értesülésünk szerint egy amerikai hátterű, nem kifejezetten ismert csoport érdeklődik a terület, illetve az azon elképzelt új stadion felépítése iránt. A cég anyagi helyzetének, garanciáinak alaposan utánanéznek a magyar illetékesek, s ehhez körülbelül két hétre van szükségük.)
Ha a tervek valóra válnak, az említett 1,7 milliárdból 300 milliót a futball rt. adósságainak rendezésére, további 200-400 milliót egyéb tartozások kiegyenlítésére költenének, s a fennmaradó 1-1,2 milliárd hozamaiból tartanák fenn az egyesület szakosztályait. Ezt már Kácsor Attila gazdasági igazgató tudatta a teremben ülőkkel, miként azt is, hogy az rt. részvényeiért 500 millió és 1 milliárd forint közötti összeget remél kapni a klub.
Soós János felügyelőbizottsági elnök nemes egyszerűséggel sorsdöntőnek nevezte az elkövetkező napokat, egyszersmind hozzátette: a politikának az FTC mellé kell állnia, mert önerőből nem tudja megoldani súlyos problémáit.
Végezetül a küldöttgyűlés arról döntött, hogy új szakosztálylyal bővül a zöld-fehér paletta. Ennél a napirendi pontnál hangzott el a nap első jó híre: a sportakrobatikai részlegnek nincsenek anyagi igényei.