Hamis az induló?
A KTE szerint a 2002/2003-as bajnokságban még az MTK Hungária szerepelt, és nyert jogot az indulásra, ennek ellenére a következő évadban a 2003. június 19-én alakult, majd szeptember 22-én bejegyzett MTK Labdarúgó Kft. (2004. január 20-tól: MTK Budapest Labdarúgó Kft.) által működtetett csapat állt rajthoz az NB I-ben, márpedig az indulási jog nem ruházható át. (E dilemmáról lapunk május 24-i számában már beszámoltunk - A szerk.)
A kecskemétiek azért "melegítették fel" a történetet, mert amennyiben a 2003/2004-es évadra az MTK nevezését nem fogadják el, úgy a KTE "elődje", a Büki TK szerepelhetett volna - az előírt feltöltési sorrend szerint - az NB I-ben. A beadványban a KTE azt kéri, sőt "elvárja" a Fővárosi Főügyészségtől, hogy állítsa vissza az "eredeti állapotot", azaz a Kecskemét élhessen első osztályú indulási jogával, és ennek függvényében mind a ligától származó marketingtámogatásokat, mind a kifogásolt szabálytalanság következtében elmaradt bevételeit megkapja. (A KTE csak a ligatámogatásoknak a klubot megillető összegét harmincmillió forintra becsüli.)
A Kecskemét egyébként először az MLSZ-hez és a Magyar Labdarúgó Ligához fordult - még áprilisban -, de választ sem innen, sem onnan nem kapott.
Ha a főügyészség megalapozottnak ítéli a KTE panaszát, az még inkább válságos helyzetet teremthet a magyar futballban, mert ebben az esetben nem csupán az MTK részvétele, hanem az egész bajnokság megrendezése és kimenetele kérdésessé válna. Ráadásul a FIFA és az UEFA az efféle ügyekre roppant kényes, és feltűnő határozottsággal reagál...
Az MLSZ fellebbviteli licencadó testülete pénteken közleményben hozta nyilvánosságra, hogy további négy gazdasági társaság kérelmét fogadta el a 2005/2006-os bajnokságra: az MTK-ét, az Újpestét, a Nyíregyházáét és a Vácét. A Békéscsaba és a KTE licenckérelmét elutasították. Az FTC-ét, a Sopronét, a ZTE-ét és a REAC-ét a meghatározott dokumentumok hiánytalan pótlása esetén akceptálják.