Irak-Irán: síiták közt szent a béke
Ezzel egyetérteni látszott vendéglátója, Hosjar Zebari, az iraki diplomácia vezetője, aki közölte: nem kétséges, hogy iráni kollégájának bagdadi látogatása új távlatokat nyit a két ország együttműködésében. Egyúttal emlékeztetett arra, hogy Irán egyike volt az első országoknak, amelyek elismerték a januárban megalakult új iraki kormányt. Le kell zárnunk a múltat, és új kapcsolatokat kell építenünk az élet minden területén - szögezte le az iraki külügyminiszter.
- Irak felelős saját ügyeiért. Mindenfajta beavatkozás sértés lenne az iraki nép számára - válaszolta Harazi, megerősítve Irán együttműködési szándékát a gazdaságban, és más területeken. Az iráni diplomácia vezetője mindamellett kijelentette: Teherán nem Irakon keresztül kívánja rendezni nézeteltéréseit Washingtonnal, mert Iránnak kötelessége segíteni az iraki népet. Harazi emlékeztetett Irak és Irán történelmi kapcsolataira és arra, hogy az iraki népnek nyújtandó segítség Irán regionális érdekeit szolgálja.
Az Egyesült Államok többször is azzal vádolta Iránt, hogy beavatkozik Irak belügyeibe, és hagyja, hogy az Amerika-ellenes harcosok beszivárogjanak határain keresztül Irakba. Ezzel kapcsolatban az iráni külügyminiszter elmondta, hogy a lehető legnagyobb erőfeszítéseket teszik a közös határ ellenőrzésére, és sok olyan személyt letartóztattak, akik fegyvereket akartak szállítani Irakba.