Majális a hídon, a parton és a sugárúton
EU-csatlakozásunk első évfordulójának tiszteletére az Erzsébet híd vonalkódba borul, a Lánchíd bulihíddá avanzsál, a Vigadó tér és az Ybl Miklós rakpart közé virtuális lézerhidat installálnak. A budai alsó rakparton szabadtéri tárlatot rendeznek száz magyar festmény digitális reprójából. Lesz májusfaállítás az ősi népi hangszereken játszó Beste zenekar közreműködésével, koncertet ad a magyar, cigány, bolgár és más népzenéket éneklő Palya Bea, a korai dzsessz-, swing- és dixielanddallamokat megszólaltató Hot Jazz Band és a Makám, az "új tradíció" képviselője. Bozóki András kulturális miniszter a pazar kínálatból az Európa Sétány nevű rendezvényt emelte ki, ezt megint a Kodály körönd és a Hősök tere között, az "érzékek utcájában" rendezik meg. Itt letűnt korok európai és magyar hangulatait, ízeit, ízléseit idézik fel és kötik össze kortárs látványművészetek segítségével. Hozzájuk illeszkedik az európai illattár, bódító oszlopok Stonehenge-köre: az európai államokra jellemző aromalistát szakértők állították össze fűszer- és gyógynövényekből, Magyarországnak például rozmaring, Ausztriának szegfűszeg, Franciaországnak levendulaaromájú illóolajoszlopot állítanak. A Kodály körönd és a Munkácsy Mihály utca közti kultúrtörténeti séta keretében nyolc neves villa történetét, az egykori lakók - közöttük két híres műgyűjtő, Herzog Mór Lipót és Hopp Ferenc, valamint Pallavicini Sándor őrgróf vagy Hajós Alfréd úszó - életét elevenítik fel.
Horn Gábor, a Miniszterelnöki Hivatal koordinációs politikai államtitkára bejelentette: az Európa Sétánnyal hagyományt szeretnének teremteni, a Duna-hidak minél eredetibb átalakítására külön pályázatot hirdettek. A kormány az Európa Sétányra 30, a hidak átalakítására 46 millió forintot költ, a többi program különböző cégek támogatásával jön létre - közölte az MTI.
A mókából (mások mellett) az egyik vidéki sörgyár is kiveszi a részét. A cég az Alagút Attila utca felőli végén felépíti a száztíz évvel ezelőtti soproni vasúti pályaudvar makettjét, restivel, jelmezes szereplőkkel, bakterekkel. A publikum onnan kisvasúttal juthat el majd a Budapestet szimbolizáló Clark Ádám térre, Sopront, Győrt és Tatát idéző műutcarészletekkel, portálokkal, életképekkel. A hidat lampionokkal, világítótestekkel díszítik. A hamisítatlan vurstli-hangulatról olyan programok gondoskodnak, mint a söröshordó-lovaglás, a sörtehén fejés, vagy a söröskorsó-kitartó verseny. Április 30-án az Alagút lesz a helyszíne az ún. sörhabpartinak, amelynek veleje az lesz, hogy a szervezők minden órában sörhabot lőnek a szórakozókra. Az Alagút közepén felállított színpadon DJ-ék zenélnek: Kálmán Imre, Lehár Ferenc, Huszka Jenő, Kacsóh Pongrác műveit adják elő XXI. századi stílusban.