Alkut köt az atlantai robbantó

Négy "egymást követő" életfogytiglani börtönbüntetést kaphat Eric Rudolph. Az atlantai olimpiai játékok idején halálos kimenetelű terrortámadást elkövető szélsőjobboldali aktivista nevéhez még további három bombarobbantás fűződik. 1998-ban az atlantai Birminghamben egy ember meghalt, amikor Rudolph pokolgépet helyezett egy művi terhességmegszakításokat végző klinika bejárata mellé. A négy merényletben összesen két ember vesztette életét, a sebesültek száma elérte a százhúszat.

Az Appalache-hegység erdeiben Rudolph öt éven keresztül bujkált a rendőrök elől. A hatóságok gyanítják, hogy akadhattak segítői, ám nem tudják bizonyítani, hogy a környéken tábort üzemeltető, a fehér felsőbbrendűséget hirdető szervezet rejtette volna el. A halálos ítélet elkerüléséhez Rudolphnak őszinte feltáró vallomást kell tennie. Ennek első eredményeként több mint egy mázsa eldugott dinamitra és egy összeszerelt pokolgépre bukkantak.

Rudolph ugyanannak az ügyvédnőnek köszönheti az életét, aki annak idején a hatóságokkal "Unabomber" néven levelező Ted Kaczynskit és a két fiát tóba fojtó Susan Smitht is megmentette a kivégzéstől. Az "egyszemélyes női csodacsapatnak" is titulált Judy Clarke elvi alapon ellenzi a halálbüntetést. Becenevében a "csodacsapat" kifejezés a sztársportolóból lett színész, O. J. Simpson felmentését kiharcoló ügyvédcsoportra utal. A kétszeres gyilkossággal vádolt Simpson védője, az elmúlt évtizedek legismertebb amerikai ügyvédje, Johnny Cochran két héttel ezelőtt, 67 éves korában hunyt el.

Eric Rudolph (középen) "õszinte, feltáró vallomással" megmenekülhet a kivégzéstõl
Eric Rudolph (középen) "õszinte, feltáró vallomással" megmenekülhet a kivégzéstõl
Top cikkek
1
Érdemes elolvasni
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.