Képviselői baleset
A rendőröknek Vincze a mentelmi jogára hivatkozott, és nem volt hajlandó a szondába fújni. A képviselő nyolc napon túl gyógyuló, súlyos sérülést szenvedett, ezért a szentesi kórházba szállították. A baleseti sebészeti osztály ügyeletes orvosa a képviselő kérésére hivatkozva nem adott információt az állapotáról.
Vinczének nem ez volt az első balesete: pár éve Pálmonostora területén nekihajtott egy autónak, amit az úttesten toltak. A gépkocsit toló személyek félreugrottak, így személyi sérülés nem történt. Az akkor még kisgazda képviselőt előállították, mert ittasnak látszott, ám nem fújt a szondába.
Géczi József Alajos, az Országgyűlés mentelmi bizottságának MSZP-s elnöke kérdésünkre azt mondta: nem lehet a mentelmi jogra hivatkozni akkor, ha a képviselő balesetnek lesz okozója vagy résztvevője. Kerényi János fideszes képviselő, a mentelmi bizottság alelnöke szerint, ha a képviselő baleset részese volt, akkor nem hivatkozhatott volna a mentelmi jogára, hiszen ebben az esetben ez tettenérésnek számít, s erre nem vonatkozik a mentelmi jog. Kerényi János szerint az újabb eset arra figyelmeztet, hogy a parlamentnek komolyan kell foglalkoznia Lamperth Mónika belügyminiszter javaslatával, amely kivenné a mentelmi jog köréből, hogy a képviselők megtagadhassák a szonda megfújását. Idetartozik, hogy Schmitt Pál fideszes EP-képviselő, a párt alelnöke kijelentette: támogatja azt a javaslatot, hogy az országgyűlési képviselők mentelmi joga ne vonatkozzon a szondáztatás elutasításának lehetőségére.