Ünnepi csúcs a gyógyszállókban
Az utazási irodák kiutaztató szakbizottságának elnöke, Hóka Péter szerint a mostani hosszú hétvége rendkívül értékes időszak utazási szempontból. Az ünnepi hosszú hétvégék közül a korán beköszöntő húsvét inkább a rokonlátogatás időszaka. Az akkortájt magasra szökő szállodai árak sokakat eltántorítanak.
Kérdés, ki fog koszorúzni, és Talpra, magyar-t szavalni március idusán, amikor a vidéki szállodákba utaznak honfitársaink. A Danubius szállodalánc tucatnyi vidéki hotelja már hetekkel előre telt ház reményében készült az ünnepre. Parti János értékesítési igazgató elmondta: a személyenkénti 30-40 ezer forintos hároméjszakás csomagokat évről évre többen meg tudják fizetni. Elsőként a visegrádi szálloda telt meg, de már napok óta hiába próbálkoznak a soproni, büki, sárvári, hévízi és keszthelyi foglalásért telefonálók is. Hogy ez mennyire igaz, magunk is megtapasztaltuk: a hajdúszoboszlói Béke szállodában és a mosonmagyaróvári Thermal Hotelban egyaránt a naivaknak kijáró kedvességgel utasítja el pénteki jelentkezésünket a teltházra hivatkozó recepciós hölgy.
A mától keddig tartó négynapos időszakot nem kevesen töltik határainkon kívül. A közeli Erdélyben lévő szovátai hotelokat már megkedvelték az ünnepi utazók, a szlovákiai Pöstyénben történt magyar szállodavásárlások hírére azonban oda még nem indult el a kíváncsiak áradata. A márciusi forradalomra és szabadságharcra állami ünnepségek keretében emlékezők csapata immár egyre fogy, a történelmi napok jelentőségét sokan a munkaszüneti napokban vélik leginkább felfedezni. A későn ébredő túraszervezők a magyar átlagkeresetűek számára még mindig drága kastély- és wellness-szállodákban azért még ma is többnyire sikerrel próbálkozhatnak szobafoglalással. A mostani ajándék napokat érdemes megbecsülni, mert az idén a legtöbb ünnep, például augusztus 20-a, és október 23-a egyaránt vasárnapra esik.