Sötét Herceg választási módszerei
A Republikánus Párt 2002-ben nagy sikereket ért New Hampshire-ben. A törvényhozási választásokon a párharcok többségét a jobboldali jelöltek nyerték. A bíróság a héten öthavi börtönre ítélt egy lobbistát, amiért a választások reggelén tömeges számítógépes telefonhívásokkal zavarta meg a helyi Demokrata Párt tevékenységét, illetve akadályozta, hogy a pártsemleges tűzoltók az urnákhoz szállíthassák a rászorulókat.
Allen Raymond cége, a GOP Marketplace a nevében hordta a republikánusok hagyományos becézésének (Grand Old Party) rövidítését. Egy másik cég az ő megrendelésére olyan hívásokkal bombázta a célállomásokat, amelyek lehetetlenné tették a telefonok használatát. A helyi demokrata elnök szerint ez több volt, mint piszkos trükk, az idősek és mozgássérültek szavazásának akadályozása bűncselekmény, amivel a bíróság is egyetértett. A republikánusok New Hampshire-i elnöke éles szavakkal ítélte el a módszert. Közeli munkatársa, a pártigazgató viszont elismerte, hogy részt vett az akcióban. Az ő ügyében még nem született ítélet, míg a harmadik vádlott, Bush elnök New England-i regionális kampányának volt igazgatója tagadja, hogy köze lett volna az ügyhöz.
Marylandben a 2006-os kormányzóválasztás egyik esélyese Baltimore demokrata polgármestere, akiről az a hír terjengett, hogy csalja a feleségét. A négygyermekes Martin O'Malley tagadta a vádat, és a napokban a jelenlegi kormányzótól, a republikánus Robert Erlichtől követelt bocsánatkérést. Utóbbi tagadta, hogy bármi köze lenne a pletykához, és azt mondta, hogy korai lenne bocsánatkérésről beszélni. Elbocsátotta viszont egy bizalmasát, aki különböző minőségekben több mint egy évtizede dolgozott a politikus mellett. Joseph Steffen egy interjúban beismerte, hogy részt vett a pletyka terjesztésében. Arra a kérdésre, hogy szervezett akcióról volt-e szó, csak annyit felelt, hogy "nincs kommentár". Viszont büszkén vállalta, hogy kampánymódszerei miatt környezete a Sötét Herceg becenevet akasztotta rá.
Az amerikai választások története bővelkedik hasonló sztorikban. Bush elnök 2000-ben saját pártbeli vetélytársa, John McCaine ellen vetett be suttogó propagandát. Az előválasztások kritikus pillanatában azt terjesztették el, hogy a szenátornak "fekete gyereke van". McCaine és felesége valójában egy sötét bőrű bangladesi kislányt fogadott örökbe.