Felmentették a vádak alól Molnár Csabát

Felmentette Molnár Csaba rendőr alezredest a minősített vesztegetés, hivatali visszaélés és államtitoksértés vádja alól a Fővárosi Bíróság szerdán kihirdetett elsőfokú, nem jogerős ítéletében. Az ügyész fellebbezett, így másodfokon a Fővárosi Ítélőtáblán folytatódik majd a büntetőper.

"Megkönnyebbültem" - fogalmazott Molnár Csaba a bűncselekmény hiányában meghozott felmentő ítélet után újságíróknak. Az alezredes elmondta, hogy rendelkezési állományban van, de továbbra is rendőr szeretne maradni.

Az előző tárgyaláson az ügyészség lefokozást, felfüggesztett börtönt és pénzbüntetést kért az egykor Kulcsár Attila elfogásában is közreműködő rendőrtisztre.

A vádak szerint Molnár Csaba 2003 nyarán, az Országos Rendőr-főkapitányság pénzmosás elleni osztályának vezetőjeként pár ezer forintos ajándékokért cserébe jogtalan előnyhöz juttatott pénzváltókat, államtitkokat, pénzmosásgyanús esetekre vonatkozó bejelentések adatait szolgáltatta ki nekik.

Az eljárás során Molnár Csaba mindvégig ártatlanságát hangoztatta, miként két vádlott-társa, a hivatali vesztegetéssel vádolt Dér Zoltán, illetve Bassam Talche. A bíróság szerdán a két pénzváltót is felmentette.

A részben titkos információgyűjtésen alapuló büntetőperben a bíróság már korábban elutasította az ügyészség telefonlehallgatási jegyzőkönyvek bizonyítékként történő felhasználására vonatkozó indítványát. Szebeni László tanácsvezető bíró, a Fővárosi Bíróság elnökhelyettese a felmentő ítélet szóbeli indoklásakor elmondta: a lehallgatási jegyzőkönyvek bizonyítékként történő értékelése esetén sem lehetett volna Molnár Csabát elítélni. A vád csupán következtetéseket tartalmazott a lehallgatási jegyzőkönyvek kapcsán, de konkrét adatokat nem - tette hozzá. "Az adatszerzés nem jelenthet készletre való gyűjtést" - fogalmazott a lehallgatási jegyzőkönyvek célhoz kötöttségét illetően a bíró.

A minősített vesztegetés vádpontja kapcsán Szebeni László arra mutatott rá, hogy Molnár Csaba nem azért kapta a kisértékű ajándékokat, hogy cserébe bármifajta hivatali kötelezettségét megszegje.

Az államtitoksértés, illetve hivatali visszaélés vádja kapcsán pedig megjegyezte: nem történt kiszivárogatás, de ha történt volna, az társadalomra veszélyesség hiányában akkor sem lenne bűncselekmény.

A büntetőperben korábban tanúként Molnár Csaba mellett vallottak magas beosztású felettesei, köztük Bolcsik Zoltán dandártábornok, aki a vádbeli cselekmények idején a Szervezett Bűnözés Elleni Igazgatóságot, jelenleg pedig a Nemzeti Nyomozó Irodát vezeti.

Jelen ügyben a vádiratot 2004. július elején, néhány nappal azután nyújtotta be az ügyészség, hogy Molnár Csabát megbízták a Nemzeti Nyomozó Iroda pénzügyi nyomozó főosztályán a felderítőosztály vezetésével.

Rendelkezési állományba október végén került a rendőrtiszt azért, mert egy másik eljárásban a Kulcsár-ügy kapcsán hivatali visszaéléssel gyanúsította meg a Központi Ügyészségi Nyomozó Hivatal. Molnár Csaba abban az ügyben is tagadta bűnösségét.

(MTI)

Top cikkek
1
Érdemes elolvasni
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.