Újságírás kormánypénzen

Titokban 241 ezer dollárt - több mint 43 millió forintot - fizetett az amerikai oktatási minisztérium egy újságírónak, hogy népszerűsítse George W. Bush elnök politikáját.

Az egyik legismertebb fekete kommentátort, Armstrong Williamset a USA Today című napilap leplezte le - amely mellesleg szintén közölte cikkeit. A médiaszemélyiség napokon belül elveszítette szindikált - azaz egy napon több újságban megjelenő - rovatát, és a CNN is értésére adta, hogy többé nemkívánatos a közreműködése. A megállapodás értelmében Williamsnak Bush oktatási politikájáról kellett beszélnie. Azt is vállalta, hogy kapcsolatai révén meggyőz más fekete újságírókat, hogy interjúvolják meg Roderick Paige oktatási minisztert. Kollégáinak és a médiumoknak nem tárta fel, hogy pénzt kap a kormánytól. Mint nyilatkozta, belátja, hogy rossz döntést hozott, és megérti, ha egyesek azt gondolják, készpénzért adta el a véleményét.

Az egyik demokrata kongresszusi képviselő szerint az ügylet veszélyes, törvénytelen, és "a Pravdához méltó". Az oktatási bizottság republikánus elnöke egyetértett azzal, hogy vizsgálatot kell indítani. A Harvard Egyetem médiaközpontjának igazgatója azt mondta a Washington Postnak, hogy undorító, ami történt: - Ez hírnek álcázott propaganda, amelyért a kormány fizetett. Tényleg pokoli recept. Ezután bárki, aki egy kommentátort hall, meg fogja kérdezni, "oké, mennyit kaptál azért, hogy ezt mondd". Alex Jones szerint a George W. Bush-kormányzat nem érti, és nem tartja tiszteletben a sajtó függetlenségét. Korábban több kormányzati szervről kiderült, hogy hírműsornak álcázott központi propagandát juttatott el a tévéállomásoknak.

Top cikkek
1
Érdemes elolvasni
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.