Fürdő új gyógyászati részleggel

A szentesi termál- és gyógyfürdőben új gyógyászati részleget alakítottak ki, tavasztól pedig tizenkét ágyas nappali kórház beindítását tervezik.

Új helyiségekkel és gyógyászati berendezésekkel bővítették a szentesi gyógyfürdőt. A helyi kórház kihelyezett részlegeként üzemelő fürdőben ezentúl korszerű feltételek között nyújtanak gyógymasszázs- és elektrokezeléseket a mozgásszervi betegségben szenvedőknek. Csaknem 12 millió forintból új gyógykádakat vásároltak, így ezentúl nem kell a betegeknek a különleges kezelésekre Szegedre, Hódmezővásárhelyre vagy Makóra járniuk. A Dél-alföldi Regionális Fejlesztési Tanács 70 millió forintos vissza nem térítendő támogatása, a városi önkormányzat 42 milliós és a kórházat fenntartó megyei önkormányzat 10 milliós befektetése révén egy 12 ágyas nappali kórház számára is alakítottak ki helyiségeket a tetőtérben. Borzi Márta, a kórház főigazgatója érdeklődésünkre elmondta: a nappali kórház lényege, hogy a betegeknek a kezelések közötti pihenőidőben kulturált elhelyezést tudnak biztosítani, s a páciensekre folyamatosan kórházi ápolók felügyelnek. Amíg a gyógyászati részleget már a napokban is használják, a nappali kórház várhatóan áprilisban-májusban kezdheti meg működését, miután az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (OEP) fedezetet nyújt fenntartására. Arra a kérdésünkre, nem tartanak-e attól, hogy megismétlődik a makói eset - amikor egy kórház 2001-ben az OEP-pel való szerződéskötés előtt vásárolt meg egy CT berendezést, amelyet azután a biztosító sokáig nem finanszírozott a járóbeteg-ellátásban -, Borzi Márta azt válaszolta: ígéretet kaptak arra, hogy az OEP fedezni fogja a működtetés költségeit.

- A kórház több százmilliós adósságállományának csökkentése érdekében a krónikus belgyógyászati osztályunkat az állam által jobban finanszírozott rehabilitációs részleggé alakítottuk át. A fejlesztési elképzelésekben már akkor szerepelt az osztályhoz kapcsolódó nappali kórház terve, hiszen ezáltal válhat teljes körűvé a rehabilitáció Szentesen - érvelt a főigazgató, majd hozzátette: a nappali kórházzal a kezelés hatékonyabbá, a gyógyulási idő rövidebbé válik.

Szirbik Imre polgármester a beruházással kapcsolatban úgy foglalt állást: az önkormányzat reményei szerint a város is profitálni fog a fürdő fejlesztéséből. Azt szeretnék, ha minél több gyógyulni vágyó turista érkezne Szentesre. Szirbik Imre szerint a kisváros turisták számára viszonylag olcsó áraival csábíthat pihenni és gyógyulni vágyókat a településre

A mozgásszervi betegeknek már nem kell Szentesrõl más városba utazniuk
A mozgásszervi betegeknek már nem kell Szentesrõl más városba utazniuk
Top cikkek
1
Érdemes elolvasni
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.